Gelinlik Modelleri

Gelinlikle Rahat Etmek için 4 Harika İpucu

tarafından tarihinde yayınlandı.

Hayatı boyunca hayalini kurduğu gelinliği bulmak ve düğününde giymek pek çok gelin adayının dilediği bir şey. Düğün günü kusursuz görünmek, gelinliğin içinde kendini iyi hissetmek ve düğünden yıllar sonra bile fotoğraflara baktığında görünüşünü beğenmek istemek herkesin en doğal hakkı. Ancak gelinliğinizin görünümünün yanı sıra içinde rahat etmeniz de büyük önem taşıyor. İçinde kusursuz görünseniz de rahat hareket edemediğiniz ve düğün günü hiçbir şeyin tadını çıkaramamanıza sebep olacak bir gelinlik iyi bir seçim olmayabilir.

Gelinlikle Rahat Etme Yöntemleri

gelinlikle rahat etme yontemleri

Elbette kabarık ya da gösterişli gelinlikler seçebilirsiniz. Ancak her yeri boncuklarla süslü, belki kuyruklu, belki kabarık ve en önemlisi korse ve de tarlatanlı gelinliğinizin içinde nasıl rahat hareket edeceğinizi bilirseniz hiçbir sorun kalmaz. İşte gelinlikle rahat etme yöntemleri!

1) Gelinliği Giymenize Yardımcı Olacak Arkadaşlar

gelinligi giydirecek arkadas

Birkaç prova sonrası anlayacaksanız ki gelinlikleri giymek pek de kolay bir şey değil. Saç ve makyajınız tamamlandığında tek başınıza gelinliğinizi giymeniz neredeyse imkansız. Birçok gelinlik firması düğün günü size gelinliği giydirmek üzere birkaç yardımcı gönderir. Ancak böyle bir imkan yoksa mutlaka ama mutlaka düğünden önce size gelinliğinizi giydirecek birkaç arkadaşınızı belirlemelisiniz.

2) Vücudunuzu tam saran bir gelinlik tercih etmelisiniz

vücudu saran gelinlik

Düğününüz birkaç saat sürecek olsa bile bu kadar saatin içinde o gelinlikle sürekli oturup kalkmanız, dans etmeniz ve yemek yemeniz gerekecek. İşte tam da bu yüzden hareketlerinizi kısıtlamayacak ya da sizi rahatsız etmeyecek gelinlikler seçmelisiniz. Vücudunuza tam olarak uymayan bir straplez gelinlik giydiğinizde sürekli çekiştirmek zorunda kalacaksınız ve bu da hoş görünmeyecek. Bu açıdan seçtiğiniz gelinliğin vücudunuzu tam olarak sardığına emin olmalısınız.

3) Uzun duvaklar hareketinizi kısıtlar!

uzun duvak

Uzun duvaklar ve kuyruklu gelinlikler hareketi en çok kısıtlayan detaylardan. Eğer uzun duvak konusunda ısrarcıysanız mekana görkemli bir giriş yaptıktan sonra dans ederken duvağınızı şık bir saç aksesuarı ile değiştirebilirsiniz. Aynı şekilde uzun kuyruklu bir gelinlik tercih ettiyseniz provalarda gelinliğin hemen arkasında bir kopça diktirerek dans ederken kuyruğu katlama imkanı yaratabilirsiniz.

4) Gelinlikle yürümek aslında çok kolay!

gelinlikle yürümek

Kabarık gelinliklerde kullanılan tarlatan çoğu gelin adayını korkutur. Ancak tarlatanı metal yerlerinden tutup kaldırdığınızda yürümenin hiç de zor olmadığını fark edeceksiniz. Düz kesimli bir gelinlik tercih ettiyseniz de her adım attığınızda eteğinizi öne atarak rahat yürüyebilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir