Gelinlik Modelleri

Gelinliğe Göre Takı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Kusursuz bir gelin olmak için her bir detayı incelikle düşünmeniz gerekir. Ve takılar bunun en önemli parçasıdır. Gelinliğinizi, saçınızı ve makyajınızı en iyi şekilde tamamlamak için doğru takıları seçmelisiniz. Peki düğünde takacağınız takılara nasıl karar vereceksiniz?

Gelinlik Aksesuarı İçin Gelinliğe Göre Takı Önerileri

gelin takı seçimi

İşte gelinlik modeline göre takı seçme rehberi..

Straplez Gelinlik Modeli İçin Takı

gelin takısı

Düğününüzde straplez bir gelinlik giymeye karar verdiyseniz takı konusunda çok fazla zorluk yaşamayacaksınız demektir. Çünkü straplez gelinlik her türlü takıyı en iyi şekilde taşıyan bir gelinlik modelidir. Dilerseniz gösterişli ve göz alıcı bir takı seti, dilerseniz de sade takılar tercih edebilirsiniz.

gelin için inci kolye takı seti

Straplez gelinliklerle uyum sağlayan en güzel takı incilerdir.

Askılı Gelinlik Modeli İçin Takı

askılı gelinlik için kolye takı seti

Askılı bir gelinlik giyecekseniz tek taşı bulunan kolyeler arasından seçim yapabilirsiniz. Yaka kolye şeklinde tamamı taşlardan oluşan büyük kolyeler yerine sade bir zinciri olan ama gösterişli bir taşı bulunan bir kolye seçebilirsiniz. Elbette küpesi de kolye ile takım olmalı. Eğer kalın askılı bir gelinlikse takıları daha minimal tutmanızda fayda var.

Hakim Yaka Gelinlik Modeli İçin Takı Seçimi

hakim yaka gelinlik için küpe önerisi

Boyun bölgesini tamamıyla kapan bir gelinlik modeli olan hakim yaka gelinlikler, takı setlerini takmayı imkansızlaştırıyor. Bu tür bir gelinlik tercih ettiyseniz setler yerine şık bir küpe tercih etmelisiniz. Yaka bölgesi gösterişli olduğu için kesinlikle büyük ve sallantılı küpeler takmayın. Bunun yerine inci küpe ya da tek taş pırlanta küpeler tercih edebilirsiniz.

Düşük Omuzlu Gelinlik Modeli İçin Takı Modeli

Son sezonun en trend gelinlik modeli olan düşük omuzlu gelinlikler, zarif takılar için ideal bir model. Omuz ve göğüs bölgesini oldukça güzel ve çekici gösteren düşük omuzlu gelinliklerle bir o kadar zarif takılar kullanmak yerinde bir tercih olacaktır. Özellikle arkadan sarkan kolyeler bu gelinlikler için harika bir tercihtir.

gelinliğe göre takı seçimi arkadan kolye

Zümrüt gibi renkli takılar bu gelinlik modelleri için ideal olabilir.

gelin takı seti zümrüt takı

V Yakalı Gelinlik Modeli İçin Takı

Dekoltesiyle büyüleyen bir V yakalı gelinlik modeli tercih ettiyseniz daha sade ve mümkünse az takı tercih etmelisiniz. Çünkü tüm dikkatler dekolte bölgesinde olmalı.

v yaka gelinlik için takı

Takacağınız gösterişli takılar ilgiyi dağıtabilir. Bunun yerine şık ve sade bir küpe ve iki bileğinize de takacağınız şık bir bilezik çok daha iyi bir tercih olacaktır.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir