Makyaj Teknikleri

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır? Gelin Makyajı İçin Tüyolar

tarafından tarihinde yayınlandı.

Gelin makyajını uygulamadaki amaç; gelinin doğal ve aynı zamanda şık olması ritüelini koruyarak, kadının güzelliğini ortaya çıkarmaktır. Düğün sonrasında fotoğraflara bakıldığında “keşke” denilmemesi için, en baştan gelin makyajı nasıl yapılır diye öğrenmek veya gerçekten bilenler ile yola çıkmak gerekir.

Gelin Makyajı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

gelin makyajı

Gelin makyajı nasıl yapılır? Sorusunun alabileceği en uygun yanıt aslında doğal ama bir o kadar da göz alıcı olması ve gelinin kendisini en mutlu gününde hem çok güzel ve rahat hem de herkes tarafından dikkat çekici hissetmesinde yatar. Geline bu duyguyu sağlayabilmek için de, çok fazla gözü rahatsız etmeyecek renkler tercih edilmelidir.

Gelin makyajında ilk olarak göz makyajını ele alalım; burada göz rengi ve gözlerin büyüklüğü önem arz etmektedir. Göz rengi koyu renk ise göze uygulanan renkler de koyu olmalıdır. Çünkü açık renk uygulandığı takdirde gözler çapaklı bir görünüme sahip olacaktır ve yüzün geneline bakıldığında gözler nokta gibi görünecektir.

gelin göz makyajı

Gelinlik krem rengi ise gözün üzerine bakırımsı tonlar veya beyaz bir gelinlik tercih edilmişse pembe tonları kullanılmalıdır. Aynı şekilde kirpik ilavesi, doğallığı korumak esas alınarak yapılmalı ve sürülen rimelin gözde duruşuna özen gösterilerek, top halinde kirpikte bulunmamasına dikkat edilmelidir.

gelin makyajı fondoten

Yüz kısımlarında yapılması gereken gelin makyajını inceleyecek olursak; gelinin burnu hafif kalın veya çenesi uzun ise, kullanılacak olan fondötenin iki ton koyusu ile gölgelendirme yapılmalıdır. Yüzün genelinde abartı olmayacak ve yüzdeki doğal görüntüyü destekleyecek şekilde hafif pırıltı verilmelidir. Yanak kısımlarında pırıltının kullanımı biraz daha az olacak şekilde makyaja devam edilmelidir.

gelin dudak makyajı

Dudakta uygulanması gereken makyajda, dudak şekline dikkat ederek karar vermek gerekir. Üst dudak alt dudağa göre biraz daha ince ise, ikisi arasında eşitliği sağlayabilmek adına üst dudak biraz yukarı doğru alınmalıdır. Bu şekilde dudağın şekli belirlenir ve alt üst dudak eşitlenmiş duruma getirilir.

Sonrasında dudağın üzerine pudra sürülür ve üzeri boyanır. Gelin makyajında kullanılan transparan pudra sayesinde de düğün sonuna kadar makyajın sabit kalması sağlanır. Kullanılan pudra ve fondöten dâhil tüm malzemeler yağsız olduğu için üzerine uygulanan her türlü boyayı tutar ve bırakmaz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir