Cilt Bakımı

Gece Yatmadan Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Gece Cilt Bakımı

tarafından tarihinde yayınlandı.

Cilt bakımı düzenli ve doğru yapıldığında harika sonuçlar verir. Peki gece cilt bakımı nasıl yapılır? Cilt bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden birisi de kullandığınız cilt bakım ürünlerinin kullanım sırasını bilmek ve doğru uygulamaktır.

Gece Cilt Bakımı

Gece cilt bakımı yapacaksanız yatmadan önce uygulamanız gereken bir sıra var. Biraz zahmetli ve emek isteyen bir iş olduğu su götürmez bir gerçek. Ancak gece uyguladığınız cilt bakımı , gündüz uyguladığınız cilt bakımından çok daha yararlıdır. Gece siz uyurken cildiniz kendini yeniler. Gece cilt bakımı yaptıktan sonra sabah uyandığınızda cildinizin ferahladığını ve daha canlı göründüğünü fark edeceksiniz.

Gece Cilt Bakımı Sıralaması

gece cilt bakımı
Şimdi bakalım gece cilt bakımı yapanlar için doğru ürün kullanımı sıralaması nasılmış.

  1. Cildi Temizlemek : Gece cilt bakımı yaparken ilk yapmanız gereken işlem cildinizi iyice temizlemek ve uygulayacağınız diğer bakımların cilde nüfuz etme yüzdesini arttırmaktır. Bunun için cilt tipiniz için üretilmiş bir temizleyici kullanarak gece cilt bakımınıza başlamalısınız.
  2. Tonik : Günün koşuşturmacası ile cildimizde biriken kir,yağ ve ter cildin hava almasını engeller. Yağdan ve kirden arındırılmayan cilt solgun,yağlı ve sağlıksız görünür. Bu yüzden gece cilt bakımı için ikinci kullanmanız gereken ürün toniktir. Cildinizde kalan kiri ve yağı tonik kullanarak cildinizden arındırmalısınız
  3. Eğer cildinizde sivilce sorunu veya benzeri bir cilt problemi varsa gece cilt bakımının bu aşamasında kullanacağınız tedavi edici ürünü kullanabilirsiniz.
  4. Gece Kremi : Bu aşamada kullanmanız gereken ürün gece kremidir. Gece kremleri normal zamanlarda kullandığınız kremlere göre biraz daha farklıdır. Diğer nemlendirici kremlere nazaran cilt tarafından daha yavaş emilirler ve nemlendirici özellikleri çok daha fazladır.
  5. Göz Kremi : Gece kremi kullanarak cildi nemlendirdikten sonra kullanmanız gereken ürün göz kremidir.
  6. Eğer kuru bir cilt tipine sahipseniz ve bu yüzden cildinizin daha fazla nemlendiriciye ihtiyacı varsa doğal yağlar ile cildinizi ekstra olarak nemlendirebilirsiniz. Bu tamamen size ve cilt tipinize bağlı bir durum. Eğer cildinizin daha fazla nemlendirilmeye ihtiyacı olduğunu düşünmüyorsanız uygulamanız şart değildir.

Gece cilt bakımı için doğru sıralama yukarıdaki gibidir. Eğer gece cilt bakımı yapacaksanız mutlaka düzenli yapmaya ve yukarıdaki sıralamayı doğru uygulamaya özen göstermelisiniz.


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir