Ürün İnceleme

Essence Matt Matt Matt Longlasting Lipgloss İncelemesi

tarafından tarihinde yayınlandı.

Makyaj dünyasında her gün yeni bir trend çıkarken bize de ayak uydurmak düşüyor. Son zamanların en trend makyaj ürünü olan mat rujlar bir süre daha etkisi sürdüreceğe benziyor. Saten bitişli rujların pabucunu dama atan mat rujlar, normal ruj ve mat ruj olarak satışa sunuluyor. Özellikle nude mat rujlar hemen herkesin gönlünü kazandı. Elbette doğru mat ruju bulmak hiç de kolay olmuyor. Çizgilere dolma, fazla kurutma ya da az kalıcılık gibi problemleri olan rujlardan sonra siz de aşık olacağınız bir mat ruj arayışına girmiş olabilirsiniz. Uygun fiyatlı ürünleriyle bilinen Essence’in daha önceki mat rujları oldukça beğenilmişti. Yeni çıkardığı mat lipgloss serisi de şimdiden birçok kişinin favorisi oldu. İşte Essence Matt Matt Matt Longlasting Lipgloss hakkında birkaç bilgi.

Essence Matt Matt Matt Longlasting Lipgloss Özellikleri

 • 5 adet farklı renk tonu bulunuyor.
 • Her bir lipgloss 5 ml.
 • Mat bitişli rujlar ancak dudakları kurutmuyor.
 • Pigmentasyonu yoğun.
 • Kıvamlı bir yapıya sahip.
 • Üçgen ve geniş bir aplikatörü var.

Essence Matt Matt Matt Longlasting Lipgloss Yorumları

Kalıcı bir ruj arayışına girdiyseniz Essence’nin bu yeni ruj serisi kesinlikle işinize yarayacak. Çünkü bu serideki rujların kalıcılığı oldukça yüksek. Ürünün isminde Matt Matt Matt yazması çok fazla matlaşıp kurutacağı anlamına gelmiyor. Dudaklarda kesinlikle bir kuruluk yaratmıyor ve matlığı normal seviyede. Daha çok kadife bir görünüm kazandırıyor. Pigmentasyonu oldukça iyi olduğu için tek sürüşte rengini verebiliyor. Özellikle nude renkleri dudak renginizi kapatacak kadar yoğun. Kıvamı çok akışkan olmadığı gibi çok katı da değil. Sürdükten sonra kuruyup matlaşması biraz zaman alsa da dudakları kurutmadığı için bu göz ardı edilebilir.

Aplikatörü üçgen şekilde yapılmış. Bu özelliği birçok kişi için olumsuz olsa da dudaklarınıza birkaç kere sürdükten sonra alışıyor ve daha rahat uygulama yapabiliyorsunuz. Dudakları kurutmaması ve çizgilere dolmaması oldukça iyi bir özellik. Ama elbette mat ruj kullanmadan önce dudaklarınıza peeling yapmalı, nemlendirmeli ve o şekilde kullanmalısınız. Eğer uygulamadan önce aynı renkteki bir dudak kalemi ile dudaklarınızı doldurursanız gün içinde daha uzun süre kalıcı olacaktır.

Her bir rujun kendine has bir kokusu var. Birçok kişi çikolata ya da cupcake kokusuna sahip olan bu lipglossların kokusunu çok sevdiğini söylüyor. Ancak kokudan rahatsız olacağınızı düşünüyorsanız sürdükten hemen sonra kokusunun uçup gittiğini bilmenizde fayda var.

Essence Matt Matt Matt Longlasting Lipgloss Renkleri

 • La vie est belle: Soğuk alt tonlu bir pembe. Eğer pembe alt tonluysanız bu ruj sizde güzel duracaktır. Kısmen nude bir tona sahip.
 • Beauty-approved: Serideki en nude ton 2 numara. Pembeye çalan ve kahverengi tonları da barındıran bir nude rengi.
 • Girl of today: Pembe alt tonlu bir gül kurusu rengi olan bu renk de serinin en beğenilenlerinden biri oldu.
 • Ready, set, impress: Kırmızıya yakın bir kiremit rengi olan 4 numara, daha özel günler için tercih edebileceğiniz rujlardan biri. Ancak mat olduğu için günlük olarak da kullanılabilir.
 • Simply be an icon: Serinin en koyu renklerinden biri olan 5 numara ise mürdüm rengi. İçerisinde bordoluklar barındıran bu rengi de sade bir göz makyajı ile birlikte kullanabilirsiniz.

Essence Matt Matt Matt Longlasting Lipgloss Fiyatı

Oldukça uygun fiyatlı ürünlere sahip olan Essence fiyat-performans açısından da son derece başarılı. Essence Matt Matt Matt Longlasting Lipgloss fiyatı 8.50 TL. Seriden birkaç tane ruju deneyebilir ve koleksiyonunuza katabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir