Diyet

Enginar Suyu ile Zayıflamaya Ne Dersiniz?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Enginar, insan vücuduna son derece faydalı olan bir bitkidir. Özellikle sağlıklı beslenen, diyet yapan ve kilo kaybetmek isteyen insanlar için enginar çok önemlidir. İdrar ve yağ sökücü özelliklerinin olduğu bilinen enginar suyu, vücudunuzda mineral ve vitamin emilimi sağlar. Bu da hızlı bir şekilde yağ yakmak anlamına gelir. Hem son derece düşük kalorili olması hem de yağ yakımını hızlandırmasıyla diyetlerde mutlaka yer alması gereken bir besindir. Peki enginar suyu nasıl yapılır ve nasıl tüketilir?

Enginar Suyu Yapımı

Kabuklarını ve göbeklerini birbirinden ayırdığınız enginarın göbeğini robottan çekin. Daha sonra elde ettiğiniz bu suyu içebilirsiniz. Kahvaltıdan en az yarım saat önce içerseniz gün içinde yağ yakabilir ve kilo kaybedebilirsiniz. Enginar suyunun tadı biraz acı olduğu için su ile karıştırarak da tüketebilirsiniz. Enginar suyunun faydasını görebilmeniz için her gün düzenli olarak tüketmenizde fayda var. Elbette bu suyu tüketirken dengeli beslenmeli ve egzersiz de yapmalısınız. Herhangi bir sağlık probleminiz varsa diyetisyeninize ya da doktorunuza başvurduktan sonra içmeniz tavsiye olunur.

Enginar Suyu Faydaları

Magnezyum, C vitamini, folate ve lif bakımından zengin olan Enginar suyu, yağ yakımının yanı sıra karaciğer sorunları için de faydalıdır. Ayrıca idrar sökücü olduğu için vücuttaki zararlı toksinlerin atılmasını kolaylaştırır. Aynı zamanda kolesterol düşürücü etkisi bulunan enginarı, sebze olarak da tüketebilirsiniz.

Enginar Suyu İle Kilo Verme

İçeriğinde bok miktarda lif bulunduğu için sindirimi de düzenler. Bağırsaklarınızın daha iyi çalışmasını sağlar ve bunu yaparken de çok fazla kalori harcar. Bu açıdan düzenli tükettiğinizde kolayca kilo verdiğinizi fark edebilirsiniz. 100 gramında 47 kalori bulunduğu için yaptığınız diyete de oldukça uygundur. Yağ yakımını arttırırken aynı zamanda vücudunuzu toksinlerden arındırdığı için cildinizin yenilenmesini ve daha canlı görünmesini sağlar. Ayrıca diyabet hastaları için de son derece faydalıdır. Çünkü kandaki şeker oranını büyük ölçüde dengeler.

Robot ile suyunu çıkarma tekniğinin yanı sıra haşlayarak da suyunu tüketebilirsiniz. Haşladıktan sonra hem sebzesini hem de suyunu ayrı olarak tüketebilirsiniz. Günde 2 bardak tüketeceğiniz enginar suyu ile 1 ayda yaklaşık 5 kilo verebilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir