Uzun saç modelleri

Düz uzun saçlar için stil önerileri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Bir önceki yazıda düz ve kısa saçlı kadınlar ile ilgili bazı modeller paylaşmıştık. Aynı şekilde düz ve uzun saçlı kadınlar için de çeşitli saç modelleri bulunmaktadır. Düz saçlar bazı yöntemler kullanılarak dalgalı modeller ile de kullanılabilir. Tabi dalgalı modeller oluştururken saçlarınızda bir yandan da saçlarınızı yıpratabilirsiniz. Düz saçlar, ısıl işleme bir hayli maruz kaldıklarında yıpranırlar. Bu süreci uzatmak ya da minimuma indirmek sizin elinizdedir. Mesela her gün saçlarınıza ısıl işlem uygulamak yerine haftada bir, iki haftada bir olarak saçlarınızı düz model dışında başka modeller ile de süsleyebilirsiniz.

Düz ve uzun saçlı kadınlar için modeller

Düz ve uzun saçlara sahip olmak isteyen birçok kadın olduğunu bilmelisiniz. Düz saçlı kadınların bazıları saçlarını kestirmek isteyip cesaret edemiyor olabilir. Bu noktada saçlarınız yaratıcılığa açık olduğu için küçük değişiklikler ile çok farklı modeller yakalayabilirsiniz. Bu değişikliği saçlarınızı farklı bir renge de boyayarak elde edebilirsiniz.

Düz ve Uzun Saçlı Kadınlar İçin Çok Katlı Saç Modeli

katlı uzun saç modelleri

Düz ve uzun saçlarını vurgulamak, saçlarına dolgunluk katmak isteyen kadınların ilk tercihi katlı saç modeli olmalıdır. Çok katlı bir kesim yaptırırken saçlarınızın uçlarında yoğunlaşan katlar size daha hoş bir görünüm katacaktır.  Bu saç modelini dilerseniz kâhkül ile dilerseniz kâhkülsüz de kullanabilirsiniz. Katlar saçlarınızın uçlarında yoğunlaşacağı için saçlarınızın aynı zamanda sağlıklı görünecektir.

Düz ve Uzun Saçlı Kadınlar İçin Kâhkül Kesimi
düz ve uzun saçlar için kahküllü saç modeli
Kâhkül, özellikle düz ve uzun saçlı kadınların yüzleri ile saçları arasında ki ahengi yakalar. Düz ve uzun saçlarda muhteşem görünümler sağlayan kâhkül için bir önemli unsur daha vardır; yüz şekliniz.  Endişelenmeyin çünkü her yüz şekline uygun bir kâhkül boyu veya modeli mutlaka vardır. Ancak oval yüzlü kadınlar bu konuda daha şanslıdırlar. Hem oval bir yüz hattına hem de düz ve uzun saçlara sahipseniz kâhkül yaptığınız en iyi seçim olabilir. Bu nedenle çok hoş görünümler elde etmek için kâhkül uzun ve düz saçlı kadınlar için daha idealdir.  Kâhkül kesimi dilerseniz yandan ayırarak kesebilirsiniz/kestirebilirsiniz dilerseniz de düz kâhkül kestirebilirsiniz.

Düz ve Uzun Saçlı Kadınlar İçin Yandan Ayrılmış Saç Modeli

Saçlarını kestirmek istemeyen düz ve uzun saçlı kadınlar, küçük bir dokunuş ile harikalar yaratabilirler. Yandan ayrılmış saç modeli de bu küçük dokunuşlar ile yapılabilecek bir modeldir. Bu saç modelini, saçlarınızı kulak hizasından biraz daha ileriden ayırarak kullanabilirsiniz. Düz ve uzun saçlarınız bu model ile daha hoş bir görünüm elde edecektir. Gerek günlük yaşantınızda gerekse özel günlerinizde bu modeli rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca saçlarınızı hem kestirmek isteyip hem de modeli uygulamak istiyorsanız, saçlarınızın uçlarını kat kestirip bu modeli de yine uygulayabilirsiniz.

Düz ve Uzun Saçlı Kadınlar İçin V Kesim Saç Modeli

düz uzun v kesim saç modeli

V kesim saç modeli, ince ve düz saçlar için uygulanabilecek klasik seçimlerdendir.  Özellikle sarışın kadınların ince, düz ve uzun saçlarınızda mükemmel bir görünüme sahip olunabilen bir modeldir. Ancak kalın ama düz ve uzun saçlarınız varsa da bu modele sahip olabilirsiniz. Bunun için önce biraz saçlarınız inceltilir daha sonra istediğiniz V kesim yapılır. Bu saç modeli olduğu gibi kullanıldığından saçlarınızı sadece taramanız yeterlidir. V kesim saç modeli ile ombre modelini birleştirebilirsiniz. Ombre ile birleşen saçlarınız V kesim ile sıra dışı güzellikte bir hal alabilir. Ombre ile birleştirebileceğiniz bu saç modelini hem gündelikte hem de özel günlerinizde kullanabilirsiniz.

Düz uzun saç modelleri ve örnekler

Düz ve uzun saçlar için katlı saç modeli

Katlı sarı uzun saç modeli
Kahküllü düz ve uzun saç modeli örneği
Kahküllü düz uzun saç modeli
Düz kahküllü uzun asimetrik saç kesimi
Düz ve uzun saçlar için katlı saç kesimleri
Düz ve uzun saç modeli örneği
Düz ve uzun sağlıklı saç modeli
Çok uzun düz saç modeli


3 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir