Saç bakımı

Dip Boya Sorunu İçin İşinize Yarayacak Bilgiler

tarafından tarihinde yayınlandı.

Saç boyatmak hemen her kadının güzelleşmek adına başvurduğu bir yöntem. Yıl içerisinde defalarca saç boyatan birçok kadın var. Saç rengini birkaç ayda değiştiren, tonuyla oynayan ya da tamamen tek bir renkte ısrarcı olan kadınlar saçlarını düzenli olarak boyama ihtiyacı hisseder. İşte bu kadınların ortak sorunu da dip boyalardır. Saçlarınızı boyadıktan yaklaşık 3 hafta sonra dipleriniz gelmeye başlar ve tekrar bir boyama ihtiyacı hissedersiniz. Saçlarınız yeni boyandığında ne kadar güzel ve canlı görünüyorsa dipleriniz geldiğinde bir o kadar bakımsız ve cansız görünür. Peki dip boya derdinden kurtulmak için ne yapmak gerekir?

Dip Boya Sorunu

Gelişen teknolojilerle birlikte dip boya konusunda da çözüm üretildi elbette. Dip boyalarına alternatif olarak geçici boyalarla gelen diplerinizden kurtulabilirsiniz. Saç renginize uygun olan kuru şampuanların yanı sıra maskara şeklinde saç boyaları da oldukça işe yarıyor. Gün içinde dipleriniz geldiğinde bunu geçici olarak alt etmek için bu yöntemlere başvurabilir ve saçlarınızı boyama aşamasını bir müddet daha uzatabilirsiniz.

Saçlarınız dümdüz ve sönükse dipleriniz de o kadar göze çarpar. Eğer düz ve ince telli saçlara sahipseniz saçlarınıza dolgunluk kazandırmak için farklı yöntemler denemelisiniz. Çünkü hacimli saçlar dip boyası zamanı gelmiş saçları çok daha iyi şekilde saklar. Saçlarınıza maşa yaparak hacimli gösterebilir, dolgunlaştırıcı şampuanlar kullanabilir, hint yağı maskesi yapabilir ya da sönen saçlarınızı kuru şampuan yardımıyla dolgun hale getirebilirsiniz.

Çok eski bir yöntem olsa da aslında işe yaradığı da bilinmektedir. Saç bandı takarak saç diplerinizi gizleyebilir hem de farklı bir model ile günü geçirmiş olabilirsiniz. Son dönemde saç aksesuarlarının trend olması da bu konuda işinize yarayacak detaylardan biri. Kalın bir saç bandı ile diplerinizi gizleyebilir ve aynı zamanda hoş bir saç modeline de sahip olabilirsiniz.

Dip boya derdini çok sık yaşamamak için kendi doğal renginize en yakın rengi de tercih edebilirsiniz. Sarışınsanız sarı tonlarını, kumralsanız kahve tonlarını kullanarak doğal renginize yakın bir ton tutturabilirsiniz. Böylece dipleriniz geldiğinde çok da kötü bir görüntü oluşturmayacak ve sık boyama yapmanız gerekmeyecektir.

 


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir