Estetik

Dekolte Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Kadınlar için güzel ve çekici görünmek çoğu zaman önemlidir. Özellikle şık kıyafetler giyildiğinde bu kıyafeti en iyi şekilde taşımak çoğu kadının arzusudur. Bu açıdan dekolte kıyafetler giymek bazen iyi sonuçlar vermeyebilir. İşte tam da bu noktada dekolte estetiği devreye giriyor. Son zamanlarda gelişen estetik dünyası ile birlikte artık dekolte estetiği yaptırarak istediğiniz kıyafeti en çekici şekilde taşıyabilirsiniz.

Dekolte estetiği nedir ve nasıl bir uygulama gerektirir?

Dekolte denilen şey, yalnızca göğüs bölgesini değil boyun bölgesini de içerir. Güzel bir dekolteye sahip olmanın tek yolu düzgün ve dolgun göğüslere sahip olmaktan geçmez. Bütün bölgenin uygun ve düzgün görünmesi gerekir. Yaşa bağlı sarkmalar, kırışmalar, göğüs bölgesinde lekelenmeler ve deformeler dekolte bölgesini olumsuz yönde etkileyebilir. Bu açıdan göğüs bölgenize iyi bakmalı ve yaz aylarında güneş ışınlarına karşı korumalısınız.

Çeşitli sebeplerle dekolte bölgeniz kötü bir görünüme sahipse dekolte estetiği sayesinde bu sorunlar ortadan kaldırılabiliyor. Dekolte estetiğinin nasıl olacağına uzmanlar karar veriyor. Cilt yapısı, deformenin boyutu, yaş, bulunan hastalıklar gibi birçok faktör dekolte estetiğini etkileyebiliyor. Dekolte estetiğinde lekelerden arındırma, sarkık görünümü iyileştirme gibi farklı uygulamalar bulunuyor. Yaşa ya da şartlara bağlı olarak elastikiyetini kaybetmiş dekolte bölgesi için yağ enjeksiyonu, dolgu ya da botoks uygulanabiliyor. Bu şekilde bu bölgeyi daha diri, genç ve pürüzsüz hale getirmek mümkün. Göğüs yapısı da dekolte bölgesinde oldukça etkili. Göğüslerin birbirine uzak ya da çok yakın olması, sarkıklık gibi sorunlar ortadan kaldırıldığında dekolte daha iyi bir görünüme kavuşturulabiliyor.

Dekoltenizdeki sorunun tespit edilmesi ve ortadan kaldırılması tamamen başvurduğunuz uzmanın deneyimine ve bilgisine muhtaçtır. Bu açıdan iyi araştırma yaparak güvenebileceğiniz bir uzmana başvurmanızda fayda var. Dekolte bölgenizdeki sorunun kırışıklık, sarkıklık, lekeler, asimetrik göğüs gibi çeşitli sebepleri bulunabilir. Bu sebepler saptanarak doğru yöntemlerle harika bir dekolteye kavuşabilir ve istediğiniz dekolteli kıyafeti giyebilirsiniz.

Dekolte Estetiği Fiyatları

Başvurduğunuz uzmana, kliniğe, yapılacak uygulamalara ve kullanılacak malzemelere göre dekolte estetiği fiyatları değişiklik gösterebilir. Ancak ortalama olarak dekolte estetiği fiyatları 4.000 TL’den başlıyor.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir