Moda

Daha Zayıf ve İnce Gözükmek İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

tarafından tarihinde yayınlandı.

Şık olmak ve güzel giyinmek için her zaman ideal olarak belirlenen kiloda olmanız gerekmez. Kendi kilonuza uygun harika parçaları bir arada kullanarak da stil sahibi olabilirsiniz. Eğer olduğunuzdan biraz daha ince ve zayıf görünmek istiyorsanız bunu doğru kombinlerle yapmanız mümkün. Peki ince gösteren stil ipuçları neler?

Yıllardan beri moda ile alakası olmayan kişilerin bile bildiği bir kural var. Dikine çizgi, zayıf gösterir. Bu kural hala son derece geçerli. Son dönemde de çizgili kıyafetler moda olmuşken siz de ince görünmek için gardırobunuza birkaç tane dikine çizgili kıyafet katmalısınız. Uzun ve ince görünmek için dikine çizgili elbise ya da bluzlar tercih edebilirsiniz.

zayıf gösteren stil önerileri

Moda dünyasındaki kurallar her zaman yıkılmaya mahkumdur. Desen üzerine desen giyilmez kuralı da öyle. Desenli bir parça giyiyorsanız daha şık bir görünüm için diğer parçaları desensiz, düz parçalardan seçmeniz gerektiği kuralı yine son zamanlarda yıkılıyor. Üstelik doğru desenleri bir arada kullanarak olduğunuzdan daha ince görünebilirsiniz. Çizgili bir gömleğin altına çiçek desenli bir etek giyebilir ve çok daha farklı desenleri bir arada kullanabilirsiniz.

Midi etekler, yalnızca zahmetsiz şıklık değil aynı zamanda ince görünüm de sunuyor. Eğer üst bacaklarınızın kalın olduğunu düşünüyorsanız midi etek giyerek bu görünümü avantaja çevirebilirsiniz. Midi etekler hem oldukça feminen hem de zarif bir görünüm sunuyor.

Yine bir başka moda kuralı olan siyahın zayıf gösterdiği bilgisi de kesinlikle doğru. Eğer riske girmeden, hızlıca bir kombin oluşturmak ama ince de görünmek istiyorsanız kesinlikle baştan ayağa siyah kombin yapabilirsiniz. Üstelik tek renkli kombinler de artık çok trend.

Seneler önce düşük belli pantolonlar, etekler, şortlar modaydı. Ancak bu düşük belli kıyafetler yanlardaki fazlalıkları çok daha ön plana çıkarıyordu. İşte fazlalıklarımızı gizlemek açısından artık trend haline de gelmiş olan yüksek belli kıyafetleri tercih etmekte fayda var. Yüksek belli pantolonlar ya da etekler hem sizi olduğunuzdan daha uzun gösterir hem de göbek ve simit denilen yan kısımlardaki fazlalıkları gizler.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir