Moda

Choker Trendi – Choker Kolye Modelleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Farklı aksesuarları denemekten çekinmiyorsanız ve trendleri yakından takip ediyorsanız zaten şimdiden bir choker delisi olmuşsunuz demektir. Peki nedir bu choker? Tasma kolyeler ile başlayan bu trend şimdilerde boyna bağlanan kurdeleler şeklini aldı. Metal tasma kolyelerin de ayrı bir havası vardı. Ancak choker kolyelerin gelişigüzel takılması çok daha farklı ve salaş bir görünüm kazandırıyor. İşte farklı modelleri ile choker trendi!

choker kolye modeli

Choker Kolye Modelleri

Moda dünyasında sürekli olarak kendini tekrarlayan trendler vardır. Çok eski zamanlarda kullanılan ve şimdilerde unutulan birçok şey bir anda popüler olabilir.

choker kolye

İşte choker trendi de eski zamanların rocker tarzından esinlenerek bugüne kadar geldi. Ergenlik döneminde herkesin etkilendiği gothic ya da rocker stilde siyah fular ya da kurdelayı boyna bağlama modası vardı. Son derece salaş ve cool bir stil oluşturan bu aksesuar, şimdilerde en ünlü stil fenomenlerinin bile boyunlarını süsler oldu.

kurdele choker kolye

Bu aksesuarı hem günlük stile hem de en şık kombinlere ayak uydurabilirsiniz. Choker kolye modelleri arasında en popüleri kalın ve ortasından sarkan bir kolye ucu oldu. Kalın siyah kurdele boynunuzu çok daha zarif gösterirken ucuna takabileceğiniz farklı kolye uçları da stilinizi pekiştiriyor. Örneğin özel bir davette şık siyah elbisenizin üzerine ucundan inci boncuk sarkan bir choker takabilirsiniz.

üçgen choker kolye

Boyfriend kot ceket, skinny pantolon kombininde ucundan metal bir üçgen sallanan bir choker harika bir seçim olabilir. Tabi üçgen olması şart değil, size şık gelen ve kombininiz ile uyumlu herhangi bir kolye ucu kullanabilirsiniz.

kalın incili choker kolye

choker kolye modelleri

Farklı choker modellerinden biri de ince bir ip ile düğüm atarak bağlanan kolyeler.

choker kolyeler

Gelişigüzel bir şekilde düğüm kısmı önde kalacak şekilde düğüm atıp uçlarını salaş bırakarak harika bir görünüm oluşturabilirsiniz.

düğüm choker kolye

Daha asi ve cool duruşlu choker modelleri arıyorsanız tasma şeklinde olan deri choker modellerini de tercih edebilirsiniz. Ön kısmında bir metal figür bulunabilen bu deri chokerlar günlük hayatta harika bir şekilde kullanılabilir.

deri choker kolye

Yine sonbahar-kış sezonuna damgasını vurmuş olan kadife trendini de bu aksesuar trendi ile birleştirebilirsiniz.

kadife choker kolye modelleri

Kadife choker modelleri en şık kombinlere bile yakışabiliyor. Kırmızı, yeşil gibi farklı renklere sahip kadife kurdeleler ile kendi chokerınızı da oluşturabilirsiniz.

kadife choker kolye modeli

Ayrıca her trend de olduğu gibi choker kolye trendinde de yaratıcı parçaları kullanmaktan çekinmeyin 🙂 Güzel günler!

choker deri kolye modeli


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir