Saç Modelleri

Boksör Örgü Saç Modelleri – Boksör Örgü Saç Modeli Yapılışı

tarafından tarihinde yayınlandı.

Saç modeli trendlerini, genellikle ünlüler katıldıkları davetlerde ya da kırmızı halı geçitlerinde belirliyor. Onların yaptıkları saç modelleri, bir anda popüler olarak hızla yayılıyor. İşte bu yıl da bu şekilde trend olan saç modellerinden biri boksör örgü modeli. Çok eski yıllarda okula giderken yapılan bu örgü modeli şimdilerde en şık davetlerde bile tercih edilir oldu. Hemen her kıyafetle uyum sağlaması ve yüz hatlarını ortaya çıkarması nedeniyle birçok kadın bu saç modelini benimsedi. Spor yaparken kullanabileceğiniz gibi şık bir düğünde de bu saçı tercih edebilirsiniz.

Boksör Örgü Saç Modeli Nasıl Yapılır

boksör örgü nasıl yapılır

Görünümü ile daha çok sportif bir tarza sahip olsa da bu saç modelini birçok ünlü marka koleksiyonlarını sundukları defilelerde bile tercih ediyor. Boks ringinden türeyen bir saç modeli olsa da şık kıyafetlerle de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Peki boksör örgü saç modeli nasıl yapılır?

Öncelikle bu saç modelini yapmadan önce saçlarınızın dolgun ve parlak olmasına dikkat etmelisiniz. Örgülerin kendini belli etmesi ve modelin çok daha iyi görünmesi için bakım uygulayabilirsiniz. Saç serumları ya da argan yağı yardımıyla saçlarınızın parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Unutmayın ki, bu saç modelini yaptıktan sonra örgüleri açarak ertesi gün dalgalı saçlarla devam edebilirsiniz. Gelelim boksör örgü saçının yapılışına.

boksör örgü yapılışı

Öncelikle saçlarını tam ortadan ayırın. Dümdüz ayırabilirsiniz ancak daha da farklı bir görünüm kazandırmak istiyorsanız bu çizgiyi zigzag şeklinde oluşturabilirsiniz. Saçlarınızı ikiye ayırdıktan sonra en ön kısımdan örmeye başlayabilirsiniz. Bu örgüyü klasik balık sırtı örgüsü şeklinde yapabilirsiniz. Yani üçe ayırdığınız saç tutamlarını birbirinin üzerine atarak devam edip sonrasında kenarlardan tutam ekleyerek örgüye devam edebilirsiniz. Farklı bir görünüm için bu örgü şeklini tersten yani tutamları alt kısımdan ekleyerek yaparak ters örgü oluşturabilirsiniz. Saçlarınızın uçlarına kadar bu örgüyü devam ettirin. Ve ucunu tokaladıktan sonra aynı şekilde diğer tarafı da örün. Örme işlemi bittikten sonra lastik tokanızın görünmemesi için bir tutam saç ile tokanın üstünden geçebilirsiniz. Ve böylece boksör saç örgü saç modeline ulaşmış olursunuz.

Boksör Örgü Saç Modelleri

Aşağıdaki boksör örgü saç modeli örneklerine bakarak da yapacağınız model ile ilgili fikir edinebilirsiniz.
boksör saç
boksör örgü saç modelleri
boksör örgü yapılışı
boksör örgü saç modeli yapılışı
adım adım boksör örgü
boksör örgü saç şekli
boksör örgülü saç modeli
boksör saç örgüsü
boksör örgü saç modeli
boksör örgü saç
boksör örgü modelleri
boksör örgü saçı


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir