Makyaj Teknikleri

Aydınlatıcı kullanımı ile ilgili püf noktalar ve bilmeniz gerekenler

tarafından tarihinde yayınlandı.

Bugün sizlere aydınlatıcı kullanımı ile ilgili püf noktalardan ve aydınlatıcı nasıl kullanılır, bilmeniz gerekenler nelerdir? bunlardan bahsedeceğim.Ancak konuya girmeden önce aydınlatıcı ile ilgili biraz bilgi vermek istiyorum.

Aydınlatıcı

Aydınlatıcı ışığın yüzümüzde vurduğu bölgeleri belirginleştirmek ve öne çıkartmak istediğimiz özelliklerimizi ön plana çıkartmak için kullanılan bir makyaj ürünüdür.Aydınlatıcı kullandığınızda kemik yapınız ve yüzünüzün karakteristik özellikleri daha fazla ortaya çıkıyor. Özellikle solgun ciltlere parlaklık ve canlılık kazandırmak için akla ilk gelen şey. Şimdi aydınlatıcı nerelere uygulanır? biraz da bundan bahsedelim.

Aydınlatıcı nerelere uygulanır?

Aydınlatıcı gerçekten inanılmaz ve çok kullanışlı bir makyaj ürünü ve bir çok şey için kullanılabilir. İşte Aydınlatıcı kullanımı ile ilgili püf noktalar!

aydınlatıcı yüz hatları

  • Aydınlatıcı kullanımının en yaygın olduğu yöntem yanaklarımıza üçgen biçiminde uygulamak.Bunun sebebi yüz hatlarımızı belirginleştirerek ön plana çıkartmak.
  • Gözleri daha canlı ve iri göstermek istiyorsak göz pınarlarımıza az miktarda uygulayabiliriz. Böylece gözlerimiz daha canlı ve çekici gözükecektir.
  • Eğer burnunuzu ince göstermek istiyorsanız, burun kemiğinizin üstüne gelecek şekilde uygulamak. Bu gerçekten çok kullanışlı bir hile. Burnunuzu olduğundan çok daha ince gösterecektir.
  • Eğer dudaklarınızı daha dolgun göstermek istiyorsanız tek yapmanız gereken üst dudağınıza biraz aydınlatıcı sürmek
  • Eğer çenenizi daha çıkık göstermek için bir hile arıyorsanız aydınlatıcı kullanarak bu da mümkün. Aydınlatıcıyı çene kemiğinizin ucuna uyguladığınızda olduğundan daha çıkık gözükecektir.
  • Kaşlarınızı daha kalkık göstermek istiyorsanız kaşlarınızın altına uygulamalısınız. Böylece kaşlarınızı daha kalkık gösterdiğiniz gibi ön plana da çıkaracaksınız.
  • Burnunuzun,çenenizin ve alnınızın ortasına uyguladığınız taktirde daha sağlıklı bir cilt izlenimi yaratacaksınız.

Aydınlatıcı nasıl kullanılır?

aydınlatıcı nasıl kullanılır

Aydınlatıcı uygularken dikkat etmeniz gereken en önemli şey aşırıya kaçmamak. Makyaj, gerçekten çok hassas ve dikkat edilmesi gereken bir şey. Eğer aşırıya kaçarsanız ve aydınlatıcı miktarını abartırsanız çok ve rahatsız edici bir şekilde parlayan bir görünüm oluşur.

Pudra formunda olan Aydınlatıcıları kullanırken Duo-Fiber fırça veya eğimli bir allık fırçasına ihtiyacınız olacak. Likit yani krem aydınlatıcıları uygularken ise duo-fiber fırça veya parmaklarınızı kullanarak uygulayabilir ve dağıtabilirsiniz.

Bu ve bunun gibi makyaj ile ilgili yazılarımızı makyaj ipuçları kategorimizde bulabilirsiniz. Yorum yapmayı unutmayın!


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir