Saç renkleri

Bu Sezon Sık Sık Göreceğiniz 23 Saç Rengi Trendi

tarafından tarihinde yayınlandı.

Bu yaza yeni bir saç rengi ile giriş yapmaya ne dersiniz? Birbirinden güzel trendleri ve tonları ile harika bir yıl olacak. Siz de bu trendlerden nasibinizi alarak yaza muhteşem bir giriş yapabilirsiniz. İşte ister baharda ister sıcak yaz sezonunda kullanabileceğiniz en şık 23 saç rengi önerisi!

1) Şeftali Ombre

Şeftali Ombre

Şeftali ve krem tonlarının karışımı ile elde edilen şeftali ombre, sarışın ombreden daha dolgun duran bir ton.

2) Sedef Saç Rengi

Sarışından platine kadar sarının tüm tonları ile muhteşem görünen sedef tonuna ulaşmak biraz zahmetli olabilir. Birkaç ton işlemi gerekebilir.

3) Milenyum Pembe

Pastel renklerin hepsi güzel ama bu sezon karşımıza çıkan milenyum pembe bir başka 🙂

4) Ametist Rengi

Saçlarınıza renk ve hareket katmak istiyor ancak saç renginizi açmak istemiyorsanız ametist tonunda ombre tam da size göre.

5) Blorange Saç Rengi

Blorange saç rengi 2017 sezonunda sık sık göreceğimiz bir karışımdır. Turuncunun tonlarından oluşan blorange rengi geçen sezon gördüğümüz çilek sarısının sarı ve kızıl arası bir tonu. Daha güzel olamazdı!

6) Gri Sarışın

Sarı ve gri tonların bir araya gelmesi ile elde edilen bu renk bu sezon adından sık sık bahsettirecek.

7) Küllü Kahve

Hem doğal hem de oldukça zarif bir ton olan küllü kahveyi daha önce denemediyseniz bir daha düşünün derim.

8) Platin Sarışın

Platin sarışın saç rengi trendi kaybolmadı sadece şekil değiştirdi. Platin sarışın trendi eskiye nazaran daha beyaz ve daha az sarı olarak geri döndü. Kar beyaz sarışın saç rengi olarak da adlandırılan bu renk oldukça beğenildi.

9) Bebek Sarısı

Bebek sarısı saç rengi hem doğallığı hem de göz alıcılığı aynı anda sunuyor.

10) Bronde Saç Rengi

Işıklı ortamda sarışın gölgede çikolata rengi görünümü veren bronde trendi bu sezonda da devam ediyor.

11) Koyu Dipler

Diplerden gölgeler 2017 yılında da karşımıza çıkacak.

12) Kızıl Kahve

Doğal bir ton arıyorsanız oldukça yumuşak bir renk olan kızıl kahveyi denemeyi düşünebilirsiniz.

13) Moka Latte Saç Rengi

14) Hafif Geçişler

Bu geçişi ters ombre olarak düşünebilirsiniz. Diplerden koyu, uçlara doğru daha açık olan bu trend doğru yapıldığında harika görünüyor.

Örnekteki gibi iyi uygulandığı taktirde koyu rengin nerede bitip, açık rengin nerede başladığını fark etmek oldukça zordur.

15) Kestane Tonunda Uçlar

Çikolata tonundan sıcak kestane rengine geçişli modeli ile karşımıza çıkan Priyanka Chopra, kestane tonundaki saç ucu modasına iyi bir örnek.

16) Eclipting

Yüzü inceltmek, hatlarını ortaya çıkarmak için kullanılan kontür tekniğinin saç rengine uygulanması anlamına gelen eclipting tekniği 2017 yılında ön plana çıkıyor.

Yüz tipinize göre saçlarınızın hangi bölgesine balyaj atılacağını belirleyen bu teknik ile yüzünüzü daha ince gösterebilir ya da yüz hatlarınızı daha belirgin hale getirebilirsiniz.

17) Çikolata Rose

Renk Tasarımcısı Mark South tarafından yaratılan Çikolata Rose rengi altta kahve tonunu barındırırken, üstte pembe-kahve karışımı bir ton ile öne çıkıyor.

18) Sunkiss Ombre Trendi

Yazın cildinize gelen bronzluğun verdiği havayı kaybetmekten korkuyorsanız, saçlarınızda yapacağınız küçük bir değişiklikle bunun üstesinden gelebilirsiniz.

Kuaförünüzden saçlarınıza sıcak bal tonlarını eklemesini isteyin. Bu şekilde cildinize uyumlu ve sağlıklı görünen bir ton yakalayacaksınız.

19) Dumanlı Leylak Rengi

Doğal olmayan ombre tonlarını seviyorsanız bu sezonun trendi olan dumanlı leylak saç rengini çok beğeneceksiniz.

20) Flamboyage

Ünlü tasarımcı Angelo Seminara tarafından yaratılan bu saç rengi ombre ve balyaj teknikleri bir arada kullanılarak elde edilir. Bu teknik ile daha aydınlık,canlı ve doğal bir görünüm yaratılır.

21) Saçlarda Nude Akımı

Hepimiz sıcak ve soğuk tonları yakından biliyoruz. Peki nötr tonları denemeyi düşündünüz mü?

22) Rose Gold

Instagramı ele geçiren saç trendini denemeye hazır mısınız? Rose gold saç rengi içerisinde pembemsi bir sarı tonudur. Bu saç renginin en güzel özelliği makyajsız bile güne göz alıcı başlamanızı sağlamasıdır.

23) Saç Strobing Tekniği

Son zamanların en popüler makyaj tekniklerinden birisi olan strobing tekniği artık saçlarda da kullanılıyor.

Ünlü tasarımcı Daniel Moon “Saç strobingi, kişinin saç rengine, yüz şekline ve ten rengine uygun, bireyselleşmiş bir vurgulayıcıdır” diyor.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir