Saç renkleri

Saç Strobingi Modası – Strobing Uygulaması Artık Saçlarda!

tarafından tarihinde yayınlandı.

Güzellik trendlerini yakından takip ediyorsanız son zamanlarda popüler olan strobing tekniğini de biliyorsunuz demektir. Bir makyaj trendi olan strobing tekniğini yüzümüze ışıltı katmak, doğal ve sağlıklı görünmek için tercih ediyorduk. Peki bu doğal ışıltılar neden saçımızda da olmasın? Evet, bir makyaj tekniği olan strobing tekniğini artık saç trendi olarak görmek mümkün. Pek çok ünlünün de tercih ettiği bu trend saçlara harika bir ışıltı kazandırıyor. Bu ışıl ışıl saçlara yakından bakmaya ne dersiniz?

Bir makyaj trendinin saç trendine dönüşmesi ilk olarak kontür tekniği ile başlamıştı. Yüzümüze boyut kazandıran, yüz şeklimizi değiştirme şansı veren kontür tekniği artık saçlara da uygulanıyor. Yüz tipinize göre saçlarınıza açık ve koyu tonlarla boyut kazandırarak bu tekniği uygulamanız mümkün. İşte şimdi de capcanlı saçlara ulaşmak için strobing tekniği saçlarda kullanılıyor. Peki saç strobingi nasıl uygulanır?

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte saçların daha canlı görünmesi için ombre ya da balyaj gibi tekniklerle saçlara hareket kazandırmak mümkün. Ancak bir de saçlarınızın güneş altında parıl parıl parlamasını ve yüz tipinize göre saçlarınızın daha hareketli görünmesini istiyorsanız saç strobingi uygulayabilirsiniz. Bu tekniği uygulamanın en önemli kısmı saç diplerinizin diğer kısımlara göre daha koyu olması. Saçlarınızın dipleri ve altta kalan kısımları daha koyu olmalı ve yüzünüze düşen ön kısımlarının uçlarında açık tonlar kullanmalısınız. Bu şekilde kontrast oluşturarak saçlarınızın hareketli, canlı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Strobing ile boyut kazandırılmış saçlarınızın daha ön plana çıkması için su dalgası modelini tercih edebilirsiniz. Özellikle ön kısımlara doğal dalgalar kazandırarak saçlarınızın ışıldayan kısımlarını çok daha ön plana çıkarabilirsiniz.

Bu tekniği dilerseniz kuaförde uzman birine yaptırabilir, dilerseniz de saç açıcı jeller ile uç kısımlarını açarak uygulayabilirsiniz. İşte Gigi Hadid’den, Miranda Kerr’e kadar pek çok ünlüde strobing trendi!

 


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir