Moda

Vücut Tipine Göre Bikini Nasıl Seçilmeli?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Yaz mevsiminin en güzel günlerindeyken, tatilin en önemli kısmı olan bikiniler neşemizi yerine getiriyor. Her sezon çeşitlenen ve harika modellerle karşımıza çıkan bikiniler bu yaz da cıvıl cıvıl. Bikini seçerken trendlere uygun olmasının yanı sıra kendi vücut tipimize uygun olup olmadığına da bakmamızda fayda var. Plajlarda harika bir şekilde salınmak ve plaj stilinizle herkesi kendinize hayran bırakmak istiyorsanız vücut şeklinize en uygun bikiniyi seçmelisiniz. Peki vücut tipine göre bikini nasıl seçilir?

Eğer armut tipi vücudunuz varsa;

armut vücut için mayo modelleri

Bikini üstü hareketli modelleri tercih etmelisiniz. Armut tipinde dar omuz ve küçük göğsün yanı sıra geniş kalçalar göze çarpar. Bunun için görünümü dengelemek gerekir. Bikini altının sade üstünün ise hareketli, desenli, farklı detaylara sahip olması gerekir. Böylece tüm ilgi üst tarafta olur ve harika görünürsünüz.

Eğer elma tipi vücudunuz varsa;

elma vücut için mayo modelleri

Vücudunuzun üst kısmı daha geniş ve iri olabilir. Bunun için tam tersi olarak bikini altınızı hareketli modellerden seçmelisiniz. Bikini üstünüzü tek renkli, desensiz ve sade bir model tercih etmeli ve bikini altını fırfırlı, desenli, püsküllü ya da etekli seçebilirsiniz. Bu şekilde tüm ilgi kalça bölgesinde olacaktır.

Eğer atletik bir vücudunuz varsa;

mayokini modelleri

Kalçalarınız kıvrımsız, omuzlarınız geniş ve göğüsleriniz küçük demektir. Rengarenk, büyük desenli bikiniler sizin için uygun olacaktır. Bikini üstünüz üçgen kesimli modellerden olursa çok daha çekici görünebilirsiniz. Bikinilere alternatif olarak vücudunuzu daha kıvrımlı ve hoş göstermesi açısından mayokini de tercih edebilirsiniz.

Eğer kum saati tipi vücudunuz varsa;

düzgün vücut için bikini modelleri

Orantılı bir vücudunuz var demektir. İpli bikinileri tercih ederek çok hoş görünebilirsiniz. Bikini seçerken alt tarafı farklı üst tarafı farklı renkte ya da desende seçmemenizde fayda var. Eğer desenli bir bikini tercih ediyorsanız üst ve alt parçanın takım olmasına özen göstermelisiniz. Aynı şekilde üst kısmı tek renkli seçtiyseniz altı da aynı renkte tercih etmelisiniz.

Eğer minyon bir vücudunuz varsa;

Bikini altı yüksek belli olan modelleri tercih ederek boyunuzu olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz. Bikini üstünü ise kalp kesimli ve straplez tercih edebilir ve  harika bir vücut görünümüne kavuşabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir