Uzun saç modelleri

Uzun Saçlar İçin Videolu Saç Örgüsü Yapılışları

tarafından tarihinde yayınlandı.

Örgü modelleri modasını kaybetmiş gibi gözükürken çok farklı stiller ile geri döndü. Örgü modelleri için kolay diyemeyiz, biraz uğraş isteyen bir saç stilidir. Örgüyü diğer stillerden ayıran şey, farklı bir örgü stili ile kimseye benzemeyen sıra dışı bir görünüm elde etme şansınızın olmasıdır. Örgü saç modellerine örnek vermek gerekirse, balıksırtı, sepet, şelale örgü bu modellerden bazılarıdır. Bu modelleri uzun saçlar ile uygulamak daha kolaydır. Ayrıca hangi örgü modelini kullanırsanız kullanın gün boyu saçlarınız bozulmayacağı için sizi rahat ettirebilir.

Uzun Saçlarda Şelale Saç Örgüsü

Şelale saç örgüsü son zamanlarda en çok kullanılan saç örgülerinden. Bunun sebeplerinden biri normal bir örgüye göre daha şık ve gösterişli durması.

Bu modeli saçınıza uygulamak diğer örgü modellerine göre biraz daha zor. Ancak zamanla eliniz alıştıkça bu modeli de rahatlıkla saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu model için saçlarınızın uzunluğunun omuz altında ve omuz altından daha uzun olması gerekir. Her zaman söylenildiği gibi bir modelin saçlarınızda temiz ve sağlıklı görünebilmesi için saçınızın da bakımlı olması gerekir.

Şelale saç örgüsünün nasıl yapıldığını aşağıdaki video aracılığı ile izleyip öğrenebilirsiniz.

Uzun Saçlarda Balıksırtı Saç örgüsü

Uzun saçlarda balıksırtı saç örgüsü sıkça tercih edilen örgülerdendir. Balıksırtı saç örgüsü ile topuz yapma olanağınız da vardır. Balıksırtı saç örgüsünü de eliniz alıştıktan sonra kolaylıkla yapabilirsiniz. Saçlarınızın veya elinize aldığınız saç tutamlarının kalınlığına, inceliğine göre farklı modeller elde edebilirsiniz.

Ayrıca ayırdığınız tutamların eşit olması da örgünün görünümü açısından önemlidir. Saçlarınızı düzgünce ayırabilmeniz için toka kullanmanız gerekir.

Balıksırtı saç örgüsünün nasıl yapıldığını aşağıdaki video aracılığı ile izleyip, öğrenebilirsiniz.

Uzun Saçlarda Sepet Saç Örgüsü

Uzun saçlarda sepet saç örgüsü de kadınların severek kullandığı örgü modellerindendir.

Sepet saç örgüsü, önceden genellikle gelin başı modellerinde, abiye saç modellerinde sık kullanılmış olsa da şimdilerde günlük yaşantıda da sıkça kullanılan bir model olmuştur. Tabi ki günlük kullanıma geçerken gelin başında olduğundan daha dağınık bir modele sahip olmuştur.

Gelin saçında ise daha çok şık bir görünüm verdiği ve bütün saçı toplayarak gün boyu rahat bir şekilde hareket etmeye olanak sağladığı için sıkça tercih edilmiştir. Sepet saç örgü modelleri içerisinde birden fazla modeli barındırmaktadır.

Uzun Saçlarda Mısır Saç Örgüsü

Uzun saçlarda mısır saç örgüsü,  diğer adıyla kılçık örgü,  tüm aktivitelerinizde rahatça kullanıp aynı zamanda şık görünüm kazanabileceğiniz bir örgü modelidir.

Yapımı diğer örgülerde olduğu gibi ilk başta zor gelebilir ancak eliniz alıştığında daha kolay örebilirsiniz. Mısır saç örgüsünü, ister okula giderken, ister şık bir yemekte, ister eğlenceli bir organizasyonda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu saç modelini topuz yaparken de topuzunuza uygulayabilirsiniz. Bu modeli sadece arkadan sarkan örgü olarak değil aynı zamanda yandan örerek de omzunuzdan sarkıtarak kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki videoyu izleyerek mısır örgüsünü nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.


5 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir