Moda

Modacılar 2016 Yılının Modası Hakkında Ne Diyor?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Ünlü Modacılar 2016 Yılının Modası Hakkında Ne Diyor?

Bilindiği üzere moda dünyası oldukça geniş, sürekli değişen ve kendini yenileyen hatta bu kadar hızlı değişime rağmen tatmin olmayan bir sektör. Sektör bu kadar büyük olunca işin içindeki otoritelerin de fikirleri birbirinden farklı oluyor. Defilelerde, koleksiyonlarda görseller farklı olsa da bir konuda hem fikir gibi görünüyorlar.

Yine hepsi demeyeyim ama çoğunluğunun bu işi ruhunun yönlendirdiği, kadınlar ve erkeklerin bir nebze olsun hayatlarında tesir bırakma çabasındalar. Şimdi bu derin dünyanın öne çıkan isimlerinden Ünlü Modacılar 2016 Yılının Modası Hakkında Ne Diyor sorusunun cevabını öğrenelim. İlk olarak Cengiz Abazoğlu ile başlıyoruz.

Cengiz ABAZOĞLU

Cengiz Abazoğlu’na göre kendisinin ilham kaynağı kadınlar ve yıllardır onların gardıroplarında ürünlerinin olması kendisini son derece onurlandırmakta. Kadınların, zekâsı, cesareti ve özgüvenli duruşlarını modernlik anlayışlarıyla birleştirip 2016 yazının giyim stilini tasarladı. Konuya biraz da romantizm eklemek için yumuşak dokular ve kuplarla elbiselerini oluşturdu. Bu sayede kadınların yukarıda bahsettiğimiz kişisel kimliklerine bürünecekleri kanaatinde.

cengiz abazoğlu

Etek olarak A form etekler, sırt dekoltesi ön planda, halter kesimler, trikolar ve örme teknikleri oldukça kendini öne çıkardı. Mercan, buz mavisi, saman sarısı, nil yeşili tercih bu yazın trend renkleri oldu. Ve tabii ki beyazın hâkim olduğu vazgeçilmez siyah- beyaz kombinleri de önce tercih etti sonra da tavsiye etti. Beyaza eşlik eden minik altın detaylar, metal aksamlar tercih etti. Bu tarz detayların büyüdükçe kabalaştığı kanısında. Sonbahar kış içinse ülkemizdeki gerginliklerin de etkisiyle koyu renkleri tercih ettiğini ifade ediyor.

Tülin Şahin

tülin şahin

Tülin’in Şahin’in 2016 moda anlayışında örgü dantel, krem tonları, renkli kullanımlar ve etnik desenler kendini gösteriyor. Kot ve rengârenk kumaşlı mini şortlar da bu yaz öne çıkan parçalardan. 2016’da modaya led ışıklı ayakkabı anlayışı geliyor. Spor, bot hatta topuklu ayakkabılarda dahi bu tarzı göreceğiz.

Duygu Cinislioğlu

Duygu CİNİSLİOĞLU 2016’da kırmızıyı ön plana çıkaranlardan. Jackson POLLOCK’un eserlerini dijital baskı yöntemiyle kumaşa aktararak uzun süren yorucu bir çalışma sonucu 2016 için moda severlere duygularını ve düşüncelerini koleksiyonlarıyla ifade etti. Kumaş olarak şifon, krep, pamuk, saten tercih etti.

Duygu Cinislioğlu

Kendisi moda bloggerlarının her geçen gün firmalar için daha çok önem kazandığı düşüncesinde. Tabii bu durum hem bugünü hem yarını etkileyecek görünüyor. 2016 ve sonrası için asla tasvip etmediği ve de etmeyeceği modaysa bol makyajlı suratlar ve abiye altı spor ayakkabı tercihi.

Gamze Saraçoğlu

Gamze Saraçoğlu

Gamze Saraçoğlu’na göre 2016’nın modaya abartılı küpeler, farklı formlardaki çantalar ve ayakkabılar bilincini getirdiği kanısında. Bu yılın en trend parçalarından birinin midi boy etekler olduğunu vurguluyor.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir