Ürün İnceleme

En Güzel 6 Makyaj Sabitleyici Sprey

tarafından tarihinde yayınlandı.

Saatler harcayarak yaptığınız makyajınızın uzun saatler boyunca dayanmasını istiyorsanız mutlaka ama mutlaka bir makyaj sabitleyici sprey kullanmalısınız. Son zamanlarda çok aha popüler hale gelen bu spreyler hem makyajdan önce hem de makyajdan sonra kullanılabiliyor. Önce sıktığınızda cildinize süreceğiniz ürünlerin çok daha iyi tutunmasını sağlıyor. Makyajınızı tamamladıktan sonra sıkarsanız fazla pudralı ve ağır makyaj görünümünü yok ederek daha doğal ve canlı bir görünüm kazandırıyor. Aynı şekilde gün içinde makyajınızı tazeleme ihtiyacı hissettiğiniz anlarda sıkarak yüzünüze anında canlılık katabiliyorsunuz.

Makyaj Sabitleyici Sprey Önerileri

Birçok marka kendi makyaj sabitleyici spreyini çıkararak farklı vaatlerde bulunsa da hepsinin amacı aynı. Siz de kendi cilt tipinize uygun bir sprey edinerek makyajınızın kalıcılığını arttırabilirsiniz. İşte size bu yolda fikir vermesi için derlediğimiz en güzel 6 makyaj sabitleyici sprey önerisi!

Make Up Forever Mist & Fix Makyaj Sabitleyici Sprey

İyi makyaj markalarından biri olan Make Up Forever, makyaj spreyi konusunda da başarılı. Bu spreyi hem makyajdan önce hem sonra hem de pigment ya da simli far uygulaması için kullanabilirsiniz. Makyaj sonrası sıktığınızda akşama kadar makyajınızı sabit tutuyor. Islak bir görünüm verdiği için uzaktan yüzünüze sıkmanızda fayda var. Ciltteki çatlak görüntüyü yok ederek yüzünüzdeki ürünlerin daha iyi sabitlenmesini sağlıyor. Alkol içermemesi ve yapış yapış bir his bırakmaması en önemli artılarından. Eğer aşırı yağlı bir cilt tipiniz varsa bu sprey cildinizin daha da yağlı görünmesine sebep olabilir. Ancak diğer cilt tipleri için son derece uygun.

Make Up Forever Mist & Fix Makyaj Sabitleyici Sprey fiyatı boyutlarına göre değişiyor. 30ml fiyatı 24 TL iken 125ml fiyatı ise 100 TL.

Clarins Fix Make Up Makyaj Sabitleyici Sprey

Yağlı cilde sahip olanlar için en başarılı sabitleyici spreylerden biri olan Clarins Fix Make Up özellikle yaz aylarında kurtarıcı rolü oynuyor. Gün içinde terleme ve yağlanma probleminiz varsa makyaj sonrası bu spreyi sıktığınızda gün boyu makyajınız sabit kalıyor. Küçük şişesi sayesinde her yere yanınızda götürebiliyorsunuz. Clarins Fix Make Up Makyaj Sabitleyici Sprey fiyatı 60 TL.

Urban Decay Makyaj Sabitleyici Sprey

Bu spreyin iki farklı cilt tipi için farklı versiyonları var. Biri klasik diğeri ise yağ kontrolü sağlayıcı olarak sunuluyor. İçerisinde yağ ve de paraben bulunmaması bu spreyin en büyük artısı. Yalnızca makyajınızın yüzünüze daha iyi oturması için tercih edeceğiniz bir sprey arıyorsanız en iyilerinden biri. Urban Decay Makyaj Sabitleyici Sprey fiyatı 85 TL.

Nyx Matte Finish Fini Mat Makyaj Sabitleyici Sprey

Eğer yağlı veya karma bir cilde sahipseniz bu ürünün mat olması sizi çok mutlu edecek demektir. Özellikle T bölgeniz gün içinde çok fazla yağlanıyor ve parlıyorsa makyaj sonrası bu spreyi kullanarak yağlanmayı büyük ölçüde kontrol altına alabilirsiniz. Aynı ürünün ıslak bitişli versiyonu da bulunuyor. Eğer normal ya da kuru cilt tipine sahipseniz diğer versiyonu da edinebilirsiniz. Nyx Matte Finish Fini Mat Makyaj Sabitleyici Sprey fiyatı 23.90 TL.

Mac Fix Plus Makyaj Sabitleyici Sprey

En popüler makyaj sabitleyici spreylerden biri olan Mac Fix Plus birçok kişinin de memnun kaldığı bir ürün. Ancak bu sprey kalıcılığı arttırmaktan çok makyajdaki pudramsı görüntüyü yok etmek ve daha canlı bir görünüm katmak için kullanıyor. Yani birçok kişi bu spreyi makyajı sabitlemek yerine tazelemek için kullanıyor. Güzel bir kokuya ve nemlendirici özelliğe sahip olan Mac Fix Plus Makyaj Sabitleyici Sprey fiyatı 118 TL.

Smashbox Photo Finish Light Makyaj Sabitleyici Sprey

Makyaj sabitleyici spreyler arasında en çok sevilen ürünlerden biri de bu. Çünkü hem makyajı yüzünüze sabitliyor, hem kalıcılığını arttırıyor, hem taze bir görünüm veriyor hem de cildin kusurlarını örtüyor. Cildinizdeki parlamayı gidermek ve daha homojen bir görünüm elde etmek için bu spreyi tercih edebilirsiniz. Bu spreyin içeriğinde silikon bulunduğu için cildi pürüzsüzleştiriyor. Smashbox Photo Finish Light Makyaj Sabitleyici Sprey fiyatı 91 TL.


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir