Saç Modelleri

Kırmızı Halı İlhamı: Şık ve Pratik Klasik Topuz Modeli

tarafından tarihinde yayınlandı.

Ödül törenlerine damgasını vuran kırmızı halı geçidi, elbise ve saç modelleri açısından bize oldukça farklı fikirler veriyor. Siz de kırmızı halı geçidini izlerken ünlülerin yaptığı harika topuzlara imreniyorsanız sizin için harika bir klasik topuz modeli sunuyoruz.

Özel günlerde kendi kendinize yapabileceğiniz bu harika topuz modeline yakından bakmaya ne dersiniz?

Klasik Topuz Yapılışı

Bu topuz için krepe ve sprey kullanımından kaçınmamanız gerekiyor. Kırmızı halı topuzunun havalı ve profesyonel görünmesi için biraz kabartmak şart.

Saçlarınızın üst kısmını kabartmak için saçınızın en tepesinden bir tutam alın. Bu tutamı saçınızın merkez kısmından alırsanız kabarıklık çok daha dengeli görünür.

İnce dişli bir tarak yardımıyla aldığınız tutamın altına krepe atın. (Krepe, tarak ile saçları uçlardan dibe doğru taramak anlamına gelir. Bu şekilde saçlarınızı kabartmış olursunuz.)

Kabartma işleminden sonra iki ya da üç tel toka kullanarak kabarttığınız kısmı saçınıza sabitleyin. Tel tokaları çapraz şekilde takabilirsiniz.

Geriye kalan saçlarınızın tamamını, uçlarına kadar bükün.

Büktükten sonra saçlarınızı çevirerek yuvarlak bir topuz oluşturun. Ve tel tokaları dik bir şekilde topuzun kenarlarına geçirerek topuzu sabitleyin.

Birkaç saçı yüzünüzün kenarlarına düşmesi için serbest bırakabilirsiniz. Ancak topuzunuzun gevşememesine özen göstererek saçları çıkarın.

Klasik ve doğal topuzunuz hazır! Bu saç modelini özel davetlerde, nişan-düğün gibi organizasyonlarda ya da toplantılarda kullanabilirsiniz. Farklı saç aksesuarlarıyla topuzunuzu süsleyebilirsiniz.

 

 


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir