Cilt Bakımı

Çilek Maskesi ile Pürüzsüz ve Parlak Bir Cilt

tarafından tarihinde yayınlandı.

Cilt bakımında bazı besinlerin yeri ayrıdır. Özellikle yaz aylarında cildinizin daha sağlıklı görünmesi için yapabileceğiniz doğal maskeler arasında çilek maskesi yer alıyor. Gözenekleri sıkılaştırmak, cildi ölü deriden arındırmak, cilt rengini eşitlemek, pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmak için siz de çilek maskesi yapabilirsiniz. Evde, kendi imkanlarınızla, pratik bir şekilde hazırlayacağınız çilek maskesi ile uzun vadede harika bir cilde kavuşabilirsiniz.

Çilek içerisinde bolca C vitamini barındırdığı için cilt bakımı için en iyi besinlerden biridir. Peki çileği cilt bakımında nasıl kullanacağınızı merak ediyor musunuz? İşte çilek maskesi önerileri ve tarifi.

Çilek ve Bal ile Pürüzsüz Bir Cilt

Gözeneklerinizi arındırmak, sıkılaştırmak, cildinizi temizlemek ve aynı zamanda nemlendirmek için bu maske birebir. Bu maskeyi haftada bir kere yaparak cildinizin sağlıklı ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Gerekli olan malzemeler;

1 adet çilek

1 tatlı kaşığı bal

1 çay kaşığı yumurta akı

Bir kase içerisinde çileği püre haline getirene dek ezin. Başka bir kapta yumurta akı ve balı iyice çırpın. Daha sonra bu malzemeleri bir araya getirerek iyice karıştırın. Temizlenmiş cildinize maskeyi iyice yayın. 10 dakika beklettikten sonra bol su ile durulayabilirsiniz. Maske yüzünüzde beklerken hafif bir kaşıntı oluşabilir. Bunun cildinize herhangi bir zararı yoktur. Yine de oluşabilecek alerjilere karşı maskeyi önce bileğinizde deneyebilirsiniz.

Çilek ve Yoğurt Maskesi

Cildinizin daha nemli, temizlenmiş, ölü deriden arındırılmış ve parlak olması için yoğurt da tercih edebilirsiniz.

Bunun için püre haline getirdiğiniz çilekleri 2 kaşık yoğurt ile karıştırdıktan sonra yüzünüze sürebilirsiniz. 15-20 dakika beklettikten sonra bol su ile durulayabilir ve sonrasında günlük bakım rutininize devam edebilirsiniz. Eğer çok kuru bir cildiniz varsa bu maskeye de bal ekleyebilirsiniz.


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir