Saç Modelleri

Yılbaşı Stili: Çapraz Örgülü At Kuyruğu Modeli ve Yapılışı

tarafından tarihinde yayınlandı.

Yılbaşı yaklaşırken saç modelinize hala karar vermediyseniz hem şık hem de oldukça doğal görünen bir saç modeli fikrimiz var. Saçlarınız orta boy ya da uzunsa bu saç modelini rahatlıkla yapabilirsiniz. En şık elbiselerinizle harika bir uyum yakalayacak bu saç modeline yakından bakmaya ne dersiniz?

Çapraz Örgülü At Kuyruğu Yapılışı

Bu saç modeline geçmeden önce saçlarınıza maşa ile geniş dalgalar kazandırın. Düzleştirici ile de dalgalı bir görünüm yaratabilirsiniz.

Kafanızın sağ kısmından başlayarak sola doğru ilerleyecek bir Hollanda örgüsü örün.

Örgünüzü bitirdikten sonra elinizle hafifçe örgüleri gevşetin ve genişletin.

Daha sonra sol taraftan ve sağ taraftan saç tutamları alın ve çapraz şekli oluşturacak şekilde üst üste getirdikten sonra tel toka ile sabitleyin. Örgü bu tutamların altında kalmalıdır.

Dilerseniz saçlarınızı bu şekilde açık olarak da kullanabilirsiniz. Ancak at kuyruğu için saçlarınızı ensede gevşek bir şekilde toplayın. Daha sonra lastiği gizlemek için bir saç tutamını lastiğin çevresine dolayıp tel toka ile tutturun.

Daha salaş bir görünüm için yüzünüze düşecek birkaç tutamı serbest bırakabilirsiniz. Çapraz örgülü atkuyruğu saç modeli bu kadar!

Bu saç modelini şık elbiselerinizle özel davetlerde, salaş giyindiğiniz ev partilerinde ya da arkadaş arasındaki kutlamalarda kolaylıkla uygulayabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir