Moda

Yeni Trend: Septum Piercing

tarafından tarihinde yayınlandı.

Modanın değişen trendlerinde kıyafetler, ayakkabılar dışında son dönemde takı ve aksesuarlar da yükselişe geçti. Etkileyici ve çarpıcı makyajların yanı sıra şimdilerde kullanılan yüz mücevherleri, kıyafetlerimizi tamamlayıcı ve fark yaratan bir tarza sahip olmamız konusunda bize yardımcı oluyor. Geçmişten günümüze popülerliğini koruyan burun hızmaları yeni moda akımıyla birlikte şimdilerde yerini septum piercinglere bıraktı. Peki nedir bu septum piercingler?

septum piercing modası

Septum Piercing Modası

Burun duvarlarının her iki yanına delik açılır. Bu delikten halka şeklinde, piercing için özel hazırlanan takılar takılır. Tabi bunun için burnunuzu illa deldirmenize de gerek yok. Artık herhangi bir delme yada acı hissi yaratmadan, özel bir sistemle de tutturmak mümkün.

septum piercing modeli

Aslında Hindistan kültüründen ilham alınarak tasarlanan bu takılar; takan kişinin sosyal ve dinsel durumuna dair bilgi veriyormuş. Ama siz bu detaya pek takılmadan septum piercinglerinizi dilediğiniz gibi kullanın. Gençler arasında yaygın olan bu takının birçok çeşidi ve modeli bulunuyor. Her yıl farklı çeşitlerde karşımıza çıkan piercingler özellikle 2016 yılında yükselişe geçerek, septum piercing bu yılın moda sayfalarında yerini almaya başladı.

septum

Sizde bu moda akımına dahil olmak istiyorsanız septum piercing hakkında aklınıza takılanları giderici önerilere bir göz atın deriz:

  • Eğer ilk kez piercing taktıracaksanız kullanacağınız materyallerin cerrahi çelik, titanyum, niyobyum yada altın olmasına dikkat ediniz. İmitasyon takılardan ve mücevherlerden uzak durunuz.
  • Septum piercing yaptıran kişiler banyo sırasında piercinglerini çıkarmalıdırlar. Aksi takdirde kullandığınız metalin suyla temasından dolayı paslanma olabilir ve en önemlisi enfeksiyon kapma riski görülebilir.

septum piercing bakımı

  • Antibakteriyel kremler ve sabunlar dışında delinen bölgeye başka hiçbir şey sürülmemesi önerilir.
  • Nezle, grip gibi burun akıntılarına sebep olan hastalıklarda septum piercing çıkarılmalıdır.
  • Septum piercing takıldıktan sonra buradaki yaralar iyileşene kadar çıkarılmamalı ve dokunulmamalıdır. Çıkarılması durumunda deliğin tekrardan kapanma riski olduğunu bilmelisiniz ve bu yüzden bir kaç hafta sabırlı olmalısınız.
  • Piercing yaptıracağınız yerin sertifikalı, tecrübeli kişiler tarafından yapılacağından emin olmalısınız. Önünüze çıkan ilk piercing dükkanında soluğu almayın.

septum piercing modelleri

  • Eğer tatil planınız varsa piercing yaptırmayı ileri bir tarihe erteleyin. Çünkü piercing yaptıran birinin denize yada havuza girebilmesi için en az 1 haftalık iyileşme sürecini beklemesi gerekir.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir