Saç Modelleri

Yaz Sıcaklarında Güzel Görüneceğiniz 5 Saç Modeli

tarafından tarihinde yayınlandı.

Yazın gelmesi hemen herkesi mutlu etse de sıcak havalardan da şikâyet etmeyen yoktur. Güzel elbiseler, sandaletler, şortlar giymenin yanında yaz stilimizi tamamlamak için farklı saç modelleri yaparken sıcakları da göz önüne almamız gerekir. Siz de sıcak havalarda saçlarınızı açık bırakamıyor ama stiliniz için de şık saç modelleri yapmak istiyorsanız sizin için harika önerilerimiz var. İşte yaz sıcaklarında bile güzel görüneceğiniz 5 saç modeli.

1) İkili Balık Sırtı

Örgü saç modelleri yaz sıcaklarında en büyük kurtarıcınızdır. Hem yaz stiline uyum sağlar hem de terlemenizi önler. Saçlarınız kısa da olsa uzun da olsa bu modeli kolaylıkla yapabilirsiniz. Eğer saçlarınız kısaysa ikili ördükten sonra uçlarını ensede tel toka ile tutturarak ensenizin açık kalmasını sağlayabilirsiniz.

Saçlarınız uzunsa uçlara kadar ördükten sonra örgülerinizi serbest bırakabileceğiniz gibi ensede iki küçük topuz şekline getirebilirsiniz.

2) Örgülü At kuyruğu

At kuyruğu saç modelinin pratik oluşu inkâr edilemez. Ancak düz bir şekilde toplamak yerine biraz daha havalı bir model vererek stilinize uymasını sağlayabilirsiniz.

Bunun için saçlarınızın üst kısmını Fransız örgü şeklinde örerek tepeden atkuyruğu yapabilirsiniz.

3) Dağınık Balerin Topuzu

Kafanızın tam tepesinde duracak bir topuz ile hem ensenizi açıkta bırakabilir hem de harika görünebilirsiniz. Saçlarınız uzun ve dolgunsa saçlarınızı önce tepede atkuyruğu yapın. Daha sonra saçlarınızı etrafında döndürerek topuz haline getirip çevresine tel tokalar takarak dağınık bir şekil verin. Kısa veya seyrek saçlıysanız topuz süngeri ile topuz yapabilirsiniz.

Saçlarınızı gergin bir şekilde toplamak yerine yüzünüze birkaç saç düşürmeyi ve topladığınız saçlarınızı ellerinizle bollaştırarak modele salaşlık katmayı unutmayın.

4) İkili Topuz

İkili topuz 2017 yaz saç modeli trendleri arasında yer alan bir model. Saçlarınızı ister tepeden isterseniz de enseden ikili toplayarak topuz şekli verebilirsiniz.

Dilerseniz saçlarınızın önlerinde perçem bırakabilirsiniz. Gündüz kullanacaksanız sıcaklardan korunmak için saçlarınızın önlerini çıkarmamanızda fayda var.

Taç Örgü Saç Modeli

Hem festival ruhuna hem günlük stile hem de plaj stiline uyum sağlayacak taç örgü saç modeli de sıcaklarda rahat etmenizi sağlayacaktır.

Saçlarınız tek bir yandan örmeye başlayarak sona kadar ördükten sonra kafanızın tepesinden geçirip tel toka ile sabitleyebilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir