Saç Modelleri

Yaşlı Gösteren 5 Yanlış Saç Tercihi

tarafından tarihinde yayınlandı.

Saç modeli ve rengi, yüz hatlarımızı farklı gösteren en önemli etkenlerden biridir. Kendi yüz tipinize en uygun saç rengini ve modelini seçerek güzel görünebilir ya da hatalı seçimler yaparak daha yorgun, sert ve en önemlisi de daha yaşlı görünüme sebep olabilirsiniz. İşte sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösteren saç hataları.

1) Ortadan Ayrık Saç Modeli

Son birkaç senedir saçları ortadan ayırmak popüler olsa da herkeste aynı etkiyi yaratmayabiliyor. Her ne kadar VS mankenleri gibi ortadan ayrık, dalgalı ve havalı saçlara sahip olmak istesek de bu saç modeli yüzümüze uymuyorsa uzak durmakta fayda var. Çünkü ortadan ayrık saç modelleri saçlarınızın daha basık ve yüzünüzün daha sarkık görünmesine sebep olur.

2) Havalı Fönlü Saç Modelleri

Saçlarınızın daha dolgun görünmesi için kuaförde ya da kendi başınıza havalı fönler çekiyorsanız elinizdeki fön makinesini usulca yere bırakın. Çünkü havalı fönler sizi olduğunuzdan 5 yaş daha yaşlı gösterebilir. Bunun yerine daha doğal dalgalar kazandırabilir ve hacim veren köpükler kullanabilirsiniz.

3) Dümdüz Saç Kesim Modelleri

Yine popüler saç kesim modellerinden biri olan düz kesimler de yüz hatlarınızın daha sert görünmesine sebep olabilir. Özellikle kemikli bir yüz yapısına sahipseniz her yeri eşit şekilde kesilmiş düz saçları kesinlikle tercih etmemelisiniz.

4) Yanlış Sarı Tonu

Sarı saçlara sahip olmak birçok kadının en büyük isteği. Ancak doğru sarı rengini yakalayamadığınızda olduğunuzdan en az 10 yaş yaşlı gösterebilirsiniz. Sizi solgun, cansız ve yorgun gösterecek açık sarıları tercih etmemenizde fayda var. Bunun yerine daha sıcak alt tonlu sarılar ya da karamel tonlar tercih edebilirsiniz.

Bakımsız Saçlar

Tüm bunların yanında uçları kırılmış, çatallaşmış, rengi solmuş ve matlaşmış saçlar da sizi yaşlı ve yorgun gösterebilir. Saçlarınıza düzenli olarak bakım yapmalı, besleyici yağlar kullanmalı ve çok fazla ısı ve kimyasala maruz kalmasını engellemelisiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir