Saç bakımı

Yanmış Saçlar İçin Muz Maskesi Tarifi

tarafından tarihinde yayınlandı.

Herkes güzel saçlara ulaşmak ister. Günlük olarak saçlarınızın daha iyi görünmesi için sık sık fön ya da maşa yapıyorsanız saçlarınız anlık olarak güzel görünse de ileri zamanlarda hasara uğrar. Fön ve maşa gibi ısı gerektiren işlemler uzun vadede saçlarınızın yıpranmasına yol açar. Aynı şekilde saçları sürekli boyamak, yanlış boyama ya da açma işleminin yapılması ya da perma gibi işlemler de saçınızın zarar görmesine sebep olur. Saçlar bu tür işlemler sonrası zarar gördüyse mat, soluk, cansız ve yanık bir görünüm alırlar. Yanık saçlar ise hem görünüm açısından kötüdür hem de saçlarınızın sağlığının tamamen kaybolduğunun işaretidir. Eğer saçlarınızın yanmış olan bölümlerini direkt olarak kestirmek istemiyorsanız maske uygulayarak bu görünümün iyileşmesini sağlayabilirsiniz.

Yanmış Saçlar İçin Muz Maskesi

Peki saç maskesi ile yanık saçlardan kurtulmak mümkün müdür? Evet, saçlarınıza uygulayacağınız muz maskesi ile yanık saçlarınız büyük ölçüde iyileşir ve eski görünümüne kavuşur. Elbette maskenin etki edebilmesi için düzenli olarak yapmalı ve bu maskeyi uyguladığınız süre boyunca da maşa, fön, boya ya da perma gibi işlemlerden de uzak kalmalısınız. Bu maskenin yanı sıra yapabileceğiniz birkaç yöntem daha var. Duşta saçlarınıza şampuan uygulamadan hemen önce saç kremi sürün ve sonrasında şampuanlayın. Duruladıktan sonra yeniden saç kremini saçlarınızın yanık bölgelerine uygulayın. Yanık bölgelerin nemini kazanması için bunu her banyoda tekrarlayın.

Muz Maskesi Ne İşe Yarar?

Muzun içeriğinde bulunan A, C ve E vitamini saçlar için oldukça faydalı. Hem evlerde kolaylıkla bulunabilen bir meyve olması hem de uygulamasının kolay olması ile muz maskesi en iyi seçeneklerden biri. Çok fazla bütçe gerektirmeden saçlarınızı eski haline döndürebileceğiniz muz maskesi yapımına geçebiliriz.

saç bakımı muz maskesi

Muz maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler;

  • Bir adet muz (saçlarınızın uzunluğuna ve yoğunluğuna göre adeti arttırabilirsiniz.)
  • Bir yemek kaşığı bal

Gelelim yapılışına. Bir kase içerisinde muzu iyice ezin ve püre şekline gelmesini sağlayın. Daha sonra içerisine bal ekleyerek tekrar karıştırın.

bal ve muz ile saç bakımı

Elde ettiğiniz karışım kıvam aldıktan sonra ise saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Muz maskesini saçınızın yanmış ve yıpranmış kısımlarına sürün ve iyice yedirin. Daha sonra bir saç bonesi ya da poşet ile saçlarınızı kapatarak saçlarınızın hava almasını önleyin. Bonenin üzerine sıcak havlu da örterseniz maske daha çok etkili olacaktır. Haftada bir ya da iki kere tekrarlayabilirsiniz.


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir