Moda

Saç Stilinize Uygun Tişört Nasıl Seçilir?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Bilindiği üzere, saçınızın rengine göre kıyafetlerinizi seçmeniz çok önemli. Zira bazen yanlış seçimler yapmanız, hem giyiminizi hem de saçınızı kötü gösterecektir. Hiç birimiz bu durumu yaşamak istemeyiz sanırım. Mükemmel görünmek için küçük bir detaymış gibi gözükse de “mükemmelliği” arayanlar için olmazsa olmaz bir konu. Gündelik olarak en çok giydiğimiz tişört üstlerimizden başlayalım isterseniz dedik. Hangi renk tişörtler sizin için ideal, hangilerini asla tercih etmemeniz gerekir, desenlerinde hangi renkler olmalı ki, saçınızın rengiyle uyum sağlasın ve sizi güzel göstersin.

saça göre giyim

Siyah veya Koyu Renkli Saçlarınız Varsa

koyu renk saç

Hepimiz biliyoruz ki, koyu renk saçlara sahipsek, açık renk kıyafetler giymemiz gerekir, zira saçlarınızın koyuluğu, doğallığı ve hareketleri yeterince hissedilebilsin. Pembe, açık mavi, beyaz ve kırmızı renkler sizin için ideal olacaktır. Gerek üst giyiminizin genel rengi için gerek ise tişört giyiyorsanız, deseninin renklerine çok dikkat etmeniz gerekir.

siyah saça t-shirt

Beyaz ya da yukarıda belirtiğimiz renklerdeki bir tişört tercih ettiğinizde, desenlerinin de bu renk üzerine yine aynı renklerden kombinli bir renk ile desen uygulanmış olması gerekir. Mesela beyaz bir tişört, üzerine pembe ya da açık mavi bir desen uygulanmış olmalı ki, koyu renk saçlarınıza giyiminiz uyum sağlamış olsun.

Saçlarınız Sarıysa

sarı saça tişört

Tahmin edebileceğiniz gibi saçlarınızın sarı olması durumunda, üst giyiminizde renk tercihi olarak koyu renkler tercih etmeniz gereklidir. Böylece saçlarınızın renk akışları, parlaklığı, ışığın yansıması ve detayları daha fazla belli olacaktır. Koyu bir lacivert, siyah ya da bordo bir giyim ile sarı saçlarınızı herkese daha çekici gösterebilirsiniz.

sarı saç rengine uygun giyim

Yine tişört ya da gömleğinizin, ya da elbisenizin renginin koyuluğunun üstüne desenli bir seçiminiz olacaksa, kesinlikle abartılı bir desen olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Karışık ve abartılı çizimli desenlerden uzak durmalı, sade desenleri tercih etmeniz gerekir. Desenlerin renkleri pastel tonlarında olmalı ve soluk eskimiş ifadesi vermelidir. Koyu renk giyimlerinizin üzerine lacivert ya da gri baskılar hoş duracaktır.

En şanslı kumrallar

kumral saç rengine tişört

Kumral saçlarınız varsa, giyim tercihlerinizde inanın her giydiğiniz yakışacaktır. Elbise tişört ya da gömlek seçimlerinizde skalayı istediğiniz kadar geniş tutabilirsiniz, hiç mahsuru yok! Beyaz bir tişört üzerine siyah baskılı bir tişört, ya da beyaz bir gömleğin üstüne dik beyaz çizgiler tercih etseniz bile saçlarınızı ön plandan alı koymayacaktır ve istediğiniz güzelliğe en yakın halinizi belki de en güzel halinizi bulacaksınız.

kumral saç için giyim

Sağlıklı güzel saçlar seçkin giyimlerinizle bütün olacaktır unutmayın…

Kaynak: thechalcedon.com


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir