Soru-Cevap

Kızıl Renk Saç İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

tarafından tarihinde yayınlandı.
Gözde Sormuş;

Merhaba 🙂 Kızıl Renk Saç İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Cevap

Merhaba Gözde Hanım 🙂

Saçlarınızın renginizden sıkıldıysanız ve değişiklik istiyorsanız bu değişimden önce yapacağınız rengi belirlemeniz için bazı konulara dikkat etmelisiniz. Saç renginizi belirlemeniz konusunda acele etmemeli ve boyayacağınız rengin cilt tipinize, ten renginize hatta göz renginize bile uyumuna özen göstermelisiniz. Aksi halde boyattıktan sonra kolay geri dönüş olmadığı için saçlarınızın yıpranmasına neden olabilirsiniz. Ayrıca beğenmediğiniz takdirde aynaya baktığınızda saç renginiz sizi mutsuz edebilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için doğru renge karar vermek çok önemlidir.

Saç renginize karar vermeden önce işlem yaptırmadan saçınızın boyama işlemi için dayanıklı ve bakımlı olup olmadığı önemli bir ayrıntıdır. Bakımsız saça boyama işlemi yapıldığında saçlarınızı kaybetme, daha fazla yıpranma gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Saç renginizi değiştirmeden önce renk skalasının bulunduğu grafikten istediğiniz tonu seçmelisiniz. Sarışın, esmer, siyah ve kızıl renklerin ana renk olarak bulunduğu ve bu renk geçişlerinin oluşturduğu grafik size saçınızı boyayacağınız renk konusunda fikir verecektir. Kızıl saç rengini sevenler için yapılması gereken birkaç önemli detay vardır.

Kızıl Renk Saç İçin Yapılması Gerekenler

Peki, kızıl renk saç için yapılması gerekenler nelerdir? Kızıl saç rengini tercih ederken cilt tipinizin açık, orta ya da koyu olması kızıl tonlar arasından tercih yapmanız için size yol gösterecektir. Açık tenli insanlar parlak bakır ve parlak kızıl renkleri tercih etmeli ve kırmızı şarap rengi gibi koyu renklerden kaçınmalıdır. Cilt rengi orta tonlarda olanlar için ise kumrala yakın kızıl ve bakır rengi ideal olacaktır. Koyu ten rengine sahip olanlar ise açık tonlardan kaçınmalı ve koyu kırmızı şarap rengindeki kızıl tonları tercih etmelidirler.

soru-sor


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir