Saç renkleri

Karakterinize Göre Saç Renginizi Belirleyin

tarafından tarihinde yayınlandı.

Birçok insan, diğer insanları dış görünüşüne göre değerlendirir. Yüz şeklinden saç şekline kadar, giyim stilinden vücut şekline kadar birçok unsura göre karakter hakkında çıkarımlar yapılır. Birçok uzman da insanların bu tür unsurları göz önünde bulundurarak insanlar hakkında fikirlere ulaştığını kanıtlamıştır. Peki saç rengine göre karakter tespiti yapmak mümkün müdür? İşte insanların sahip olduğu saç rengine göre karakter analizi..

Esmer

esmer

Esmer dendiğinde birçok kişinin aklında siyah saçlı kişiler canlansa da koyu kumral ve koyu kahverengi de bu grubun içinde yer alıyor. Kısacası koyu saç rengine sahip olan kişiler güçlü kişiliklere sahiplerdir. Hem güvenilir hem de akıllı kişilerdir. Birçok kadın saçlarını koyu bir renge boyadığında kendini daha güçlü ve güvende hisseder. Siyah saç rengine sahip kişiler ise mesafeli olarak bilinir.

Kızıl

kızıl saç

Kızıl saç rengine sahip olanlar ise gizemli kişiliğe sahip olarak bilinirler. Kendilerine güvenen ve hemen her yerde dikkat çekmekten hoşlanan kızıl saç rengine sahip kişiler aynı zamanda inatçı ve de dobradır. Hem girişken olmaları hem de hareketli ve heyecanlı bir yapıya sahip olmaları da en bilinen özellikleri arasında yer alır.

Sarışın

sarı saç

Uzun zamandır birçok kişinin dile getirdiği “sarışınlar aptaldır” gibi altı boş bir söylem var olsa da, sarı saç rengine sahip kişilerde böyle bir özellik yoktur. Sarışınlar hem dikkat çekici hem de havalı olarak bilinir. Sarı saç rengi olan kişiler hem dışa dönük hem eğlenceli hem de sıcakkanlıdır. İkna kabiliyetleri yüksek ve aynı zamanda oldukça da kararlı yapıya sahiptir. Hem saflığı hem de kendine güveni bir arada barındıran bir saç rengi olmasının da bunda payı var.

Kumral

kumral saç

Kahve ve kumral saç rengine sahip olan kişiler hem ılımlı hem de sıcakkanlı kişiliğe sahip olur. Birçok işi aynı anda yapabilen, becerikli ve aynı zamanda kararlı bir yapıları da vardır. Birçok araştırmaya göre insanlarla ilişki kurma konusunda kumral saç rengine sahip olan kişiler çok daha istikrarlıdır. Bu açıdan uzun ilişki ve başarılı evlilikler, genellikle koyu saç rengine sahip olan insanlardan çıkar.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir