Soru-Cevap

Kalıcı Fön Yaptıracağım Fakat Zararlı Olduğunu Duydum, Doğru mu?

tarafından tarihinde yayınlandı.
Melda Sormuş;

Mrb. Kalıcı Fön Yaptıracağım Fakat Zararlı Olduğunu Duydum, Doğru mu?

Cevap

Merhaba 🙂

Kalıcı fön ilk olarak Brezilya’da keşfedilen saç şekillendirme yöntemidir. Havadaki değişimden nem oranından ve saç şekillendirirken saçın yapısının etkisinden yola çıkılarak bulunmuş bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde yaklaşık 3 ay boyunca saçın hiç bozulmadan fönlü kalması, aynı zamanda canlı ve bakımlı görünmesi sağlanabiliyor.

Kalıcı fönün çekilmesi işlemi için beş farklı aşamadan geçilmesi gerekiyor. Bu aşamalar fazla zaman almadan yapılabildiği gibi kuaförünüze bağlı olarak değişen bir zaman diliminden oluşuyor. Kalıcı fön uygulaması yapılmadan önce ilk aşamada saçlarınıza formaldehit ve keratin uygulaması yapıldıktan sonra saçınıza ütüleme işlemi yapılıyor. Saçınıza yapılan bu işlem tekrarlanarak saçınızda yumuşaklık ve parlaklık sağlanıyor. Aynı zamanda kalıcı fön uygulaması saçlarınızın elektriklenmesi ve nemin saçınızda oluşturduğu olumsuz etkiler karşısında oldukça başarılı bir uygulama yöntemi. Ancak ne olursa olsun saça uygulanan kimyasallar ve ısıl işlemler sonucunda saçın ne durumda olacağı ve bu uygulamaların saça zarar verip vermediği merak konusu oluyor.

Sorduğunuz soruya dönersek;

Kalıcı fön kullanışlı mıdır? Kalıcı fönün zararları var mıdır?

Öncelikle saçınıza yaptıracağınız her türlü işlem için güvendiğiniz ve işinin ehli bir kuaföre gitmelisiniz. Yanlış uygulamaların yapılması saçınıza kimyasal olarak zarar verdiği gibi cebinize de maddi zararlar verebilir. Sonuç olarak kalıcı fön işleminde kullanılan formaldehit ve keratin karışımı kimyasal bir karışım olduğu için nasıl uygulandığı ve kalitesi büyük önem arz ediyor. Aksi takdirde saçlarınızda dökülmeler yaşanabilir.

soru-sor


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir