Saç bakımı

İnce Telli Saçlar İçin Yaz Sonrası Bakım İpuçları

tarafından tarihinde yayınlandı.

Saç sorunları arasında birçok kişinin en büyük derdi olan ince telli saçlar başta geliyor. Sönük, cansız ve hacimsiz görünen ince telli saçlar aynı zamanda yıpranmaya da oldukça elverişli. Özellikle yaz aylarında güneşin zararlı etkileri, deniz suyu ve klorlu havuz suyu ile birlikte ince telli saçlar daha yıpranarak sönük bir görünüme ulaşıyor. Bu açıdan yaz sonrasında bakım yaparken ince telli saçlar için daha özel bir bakım uygulamak gerekiyor. İşte ince telli saçlar için bakım tavsiyeleri.

Tatilde saçlarınızın çok fazla yıpranmaması için her deniz ve havuz sonrası mutlaka saçlarınızı temiz su ile durulamanızda fayda var. Duruladıktan sonra plaj çantasına attığınız saç bakım spreyleri ile saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Bu tarz bakım spreyleri saçlarınızın uç kısımlarını kırılmalara karşı korur.

Tatil sırasında yıpranan saçlarınızı yaz sonunda kendine getirmek için doğru tercihler yapmanız şart. İnce telli saçlarınızın eski hacmine kavuşması için öncelikle ince saçlara özel, dolgunluk veren şampuanları tercih etmelisiniz. Bitkisel içerikli şampuanları gün aşırı kullanarak saçlarınıza dolgunluk kazandırabilirsiniz.

Hint yağı, yılan yağı, Hindistan cevizi yağı gibi doğal yağlar saçları onarır, dökülmeleri ve kırılmaları önler ve aynı zamanda da saçlarınızın gürleşmesini sağlar. Haftada bir evde hazırlayacağınız bu yağ karışımı saçlarınıza uygulayarak da saçlarınızın canlanmasını sağlayabilirsiniz.

Saçlarınız düz ve katsız ise çok daha sönük görünebilir. Tatil sonrası hem kırıklarınızı aldırmak hem de saçlarınıza hacim kazandırmak için katlı bir saç kesimi tercih edebilirsiniz. Böylece saç uçlarınız ağırlıktan kurtulur ve saçlarınız çok daha dolgun ve hareketli görünür.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir