Makyaj Teknikleri

Gündüz Makyajını Gece Makyajına Dönüştürme Yöntemleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Gündelik hayatın yoğunluğu içinde çoğu zaman makyaj yapmak işkenceye dönüşebiliyor. Saatlerce özenerek makyaj yapmak isterken kısıtlı zaman yüzünden acele makyajlar yapmak zorunda kalabiliyoruz. Bu durum çalışanlar için çok daha zor. Hele ki akşam bir plan yaptıysanız işten sonra geceye hazırlanmak konusunda birkaç sorun yaşayabilirsiniz. İşte bu sorunu en aza indirmek için sabah makyajınızı öyle bir yapmalısınız ki gece makyajı için çok fazla değişiklik yapmanız gerekmesin. İşte işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracak gündüz makyajını gece makyajına dönüştürme rehberi!

İyi Bir Baz Kullanarak Makyajınızın Kalıcılığı Arttırın

Eğer gece bir planınız varsa ve iş sonrasında hazırlanmak için vaktiniz kısıtlıysa yapacağınız en önemli şey sabah makyajınızı kalıcı ürünlerle yapmak olacaktır. Bunun için ise ilk adım baz kullanmaktır. Nemlendirdiğiniz cildinize makyaj bazı sürerek ten makyajınızın akşama kadar sabit durmasını sağlayabilirsiniz. Elbette göz makyajı için de iyi bir far bazına ihtiyacınız var.

Kalıcılığı Yüksek Fondöten Seçin

Normalde günlük olarak hafif yapılı kapatıcı ya da fondötenler tercih ediyorsanız gece planınız için sabah makyajını daha kalıcı ürünlerle yapmalısınız. Fondöten makyajın en önemli kısımlarından biri olduğu için kalıcılığı en yüksek ürünü tercih etmenizde fayda var. Yüzünüze sabitlenecek ve akşama kadar kalacak bir fondöten tercih ederseniz akşam hazırlanırken tekrar ten makyajı yapmanıza gerek kalmaz.

Ten Makyajını Sabitlemeyi İhmal Etmeyin

Ten makyajının kalıcılığını arttıran en önemli üründen ikincisi ise transparan pudradır. Cilt makyajınızı bitirdikten sonra mutlaka pudra ile sabitlemelisiniz ki gün boyu makyajınız bozulmasın. Eğer bir de silikon bazlı transparan pudra tercih ederseniz kalıcılığı çok daha arttırmış olursunuz. Göz altlarınıza baking yani pişirme yöntemiyle pudra uygularsanız daha iyi sonuç alırsınız. Eğer kuru ciltliyseniz ve pudranın mat görünümünden hoşlanmıyorsanız makyaj sabitleme spreyi de tercih edebilirsiniz.

Nem Spreyi İle Taptaze Bir Görünüm

Kalıcı bir makyaj yapmak için fazla ürün kullanımı cildinizde kuruluğa yol açabilir. Akşama kadar cildiniz kuru ve nemsiz bir hale gelirse yapacağınız en iyi şey nemlendirici sprey sıkmaktır. Akşam hazırlanırken yüzünüze bu spreyden sıkarsanız daha canlı ve taze bir görünüme kavuşursunuz. Dilerseniz bir fısfıs şişenin içerisine ılıtılmış bitki çayı ya da su ile birkaç damla doğal yağ koyarak kendi nemlendirici spreyinizi elde edebilirsiniz.

Birkaç Dokunuşla Gece Makyajına Ulaşın

Bu püf noktalarını yaptıktan sonra geceye hazırlanırken birkaç kısmı yenilemeniz gerekebilir. Göz makyajınızı birkaç far dokunuşuyla daha da koyultabilir ya da aydınlatıcı ile birkaç dokunuş yapabilirsiniz. Rujunuzu da gündüz nude tonlardan seçtiyseniz akşam daha koyu tonlarda ruj seçimi yapabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir