Soru-Cevap

Özel Davet İçin Gece Makyajı Önerir Misiniz?

tarafından tarihinde yayınlandı.
Nazlı Sormuş;

Merhabalar, önümüzdeki hafta özel bir davete katılacağım. Makyaj konusunda kararsız kaldım, ne tarz bir gece makyajı yapmalıyım bilemedim. Bende size sorayım dedim 😀

Cevap

Merhaba Nazlı Hanım 🙂

Gece çıkacağımız randevulara daha fazla özen gösterdiğimiz konusunda hemfikiriz, çünkü gece makyajı için kullanacağımız tonlar çok önemlidir. Bizi ışıl ışıl yapacak püf noktalarını bilmeliyiz. İlk olarak gecenin avantajlarını kullanalım. Gündüz makyajında kullandığımız renkleri gece için kullanırsak sonuçları pekiyi olmayabilir. Gece makyajında daha koyu daha olgun gösterecek renkleri tercih edin. Şimdi size gece makyajı önerileri anlatacağız.

İlk olarak ten makyajından başlayın. Cildinizin temiz olması gerekiyor. Daha sonra yüzünüzü nemlendirici krem ile nemlendirin. Yüzünüzü nemlendirmek hem makyajınızı daha kolay yapmanızı sağlayacak hemde daha uzun süre kalmasında yardımcı olacaktır. Sivilce leke gibi sorunlarınız varsa kapatıcı ile onları yok edin. Sıra fondötene geldi. Gece makyajı için fondöteni bir ton koyu kullanmakta fayda var. Dekoltelerinize de fondöten sürerseniz bu sizi daha çekici yapacaktır ve teninizdeki ten farkını kapatacaktır. Diğer adım ise göz makyajıdır. Çarpıcı bakışlar için göz makyajınıza biraz daha özen gösterin.

Gözlerinizin gece daha canlı durması için göz çukurlarınıza aydınlatıcı sürün. Aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinizin üzerine de uygulayabilirsiniz. Göz farınızı giyeceğiniz kıyafete göre belirleyin. Siyah ve tonlarını kullanacaksanız gözlerinizi kömür gibi karartmayın. Farla dumanlı bir görüntü sağlamaya çalışın. Bu şekilde yaparsanız hem doğal duracaktır hemde fazlasıyla canlı bir göze sahip olacaksınız.Göz üstlerine süreceğiniz farın, göz altlarına bulaşmasını kimse istemez bunu önlemek için degöz altlarınıza transparan pudra sürün. Eyeliner göz kapaklarınızın ortasından sürmeye başlayın bu şekilde başlamanız kalınlığını ayarlamanıza yardımcı olacaktır.

Etkileyici bakışlar için eyelinerınızı biraz uzatabilirsiniz. Göz makyajınızın tamamlayıcısı rimele geldi sıra. Ne kadar dolgun ve uzun olursa o kadar etkileyici bakışlar saçarsınız. Rimeli alt kirpiklerinize daha yoğun sürün. Eğer takma kirpik kullanacaksanız göz makyajınızı hafif yapın mesela hafif bir far ile ince bir eyelıner yeterli olacaktır.

Göz makyajınızı yoğun yaptıysanız ruj seçme konusunda biraz daha doğal renkleri tercih edin. Rujda cesur renkler kullanırsanız dudaklarınız gözünüzden fazla dikkat çeker. Göz makyajını abartmayı sevmiyorsanız ruju abartmanız daha uyumlu ve hoş bir görünüm oluşturacaktır. Yaz aylarında açık pembe, turuncu, fuşya gibi renkleri seçebilirsiniz. Kış ayları kırmızı bordo mor gibi renkleri kullanmak için harika bir zaman. Güzel bir makyajla artık hazırsınız.

soru-sor


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir