Moda

Dekolte Ayarını Nasıl Yapmalısınız?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Şık giyinmeyi seven hanımlar için dekolte önemli bir ayrıntı. Dekolte ayarını tutturmak ise en zoru olabilir. Dekolte dozunda ayarlandığı zaman seksi ve şık dururken ölçüyü biraz kaçırdığınızda tam bir fiyaskoya dönebilir. Dekolteyi iyi ayarlamak şık olmak için en önemli detaydır. Peki, Dekolte Ayarını Nasıl Yapmalısınız?  İşte dikkat etmeniz gerekenler!

Kıyafetlerde dekolte verebilmek için ilk yapmanız gereken şey vücudunuzu iyi tanımaktır. Vücut tipinizi iyi bilmeli ve herhangi bir cilt problemi olup olmadığını da bilmeniz gerekir. Şimdi vücudunuzu tanımaya başlayın. İlk olarak kendinizde en çok beğendiğiniz yer neresi bunu bulun. Bacaklarınız uzun ve düzgünse mini elbiseler giyebilirsiniz. Veya sırtınızı beğeniyorsanız ve dik bir duruşunuz varsa, zarif kemiklere sahip iseniz de sırt dekoltesi verebilirsiniz.

Bunun yanında en zoru göğüs dekoltesidir. Özellikle göğüsleri büyük olan bayanlar için göğüs dekoltesi hiç önerilmez çünkü komik bir görüntü olabilir. Aynı zamanda göğüslerinizi daha da büyük gösterebilir. Eğer küçük göğüsleriniz varsa ve sarkma gibi bir problem de yaşamıyorsanız derin göğüs dekolteleri size yakışabilir. Ayrıca boyun bölgeniz de önemlidir.

Çok uzun bir boynunuz varsa da derin dekolteler önerilmez çünkü bu sizi daha da uzun gösterir ve vücudunuzun orantısız görünebilir. Boynunuz orta uzunlukta ve zarif bir gerdana sahip iseniz de derin olmayan ama göğüslerinizden omzunuza kadar olan bölgelerde dekolte vermekten çekinmeyin. Bu sizi daha da zarif gösterecektir.

Göbek dekoltesi verirken de elbette zayıf olmak gerekir. Beliniz çok ince ise ve karnınız içine geçecek kadar zayıfsanız göbek dekoltesi verebilirsiniz. Aksi takdirde ufak bir ayva göbek bile sizi daha şişman gösterebilir. Dekolte vermenin bir başka püf noktası da kesinlikle ölçüdür. Kesinlikle iki dekolte aynı zamanda kullanılmaz. Vücudunuzda tek bir yere dikkat çekerseniz emin olun çok daha güzel ve seksi görünürsünüz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir