Soru-Cevap

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

tarafından tarihinde yayınlandı.
Ekin Sormuş;

Selamlar.. Sorumu sormadan önce sitenizi çok sevdiğimi söylemek istiyorum 🙂 Makyaj ve saç ile ilgili yayınladığınız tüm yazıları okumuş olabilirim 🙂 Emeğinize sağlık. Benim sorum ise, buğulu göz makyajı ile ilgili olacak. Nasıl yapıldığı ve nelere dikkat etmem gerektiği ile ilgili bilgilendirirseniz sevinirim. Çok teşekkürler..

Cevap

Merhaba Ekin Hanım, güzel düşünce ve duygularınız için çok teşekkür ederim. Çok mutlu oldum!

Kadınlarda en çok karşılaştığımız ve modasının da hiç geçmediği buğulu göz makyajı diğer adı ile dumanlı göz makyajı geçmişten günümüze en popüler makyaj uygulamasıdır denebilir. Buğulu göz makyajı yapımı hiç de zor değildir, düşünüldüğünün aksine sizde etkileyici bakışlara dikkatlice uygulanmış bir makyaj ile ulaşabilirsiniz.

Buğulu Göz Makyajı

Buğulu göz makyajımıza başlamadan önce gerekli makyaj malzemelerimizi yanımızda hazır bulundurmalıyız. Yapacağımız pratik çalışmada yumuşak uçlu bir göz kalemi, rimel, sünger(aplikatör) ve ayna yeterli olacaktır. Öncelikle şunu bilmeliyiz ki buğulu makyajımız koyu tonlarda olmalıdır. Ancak bu koyu tonun rengi genelde siyah olarak tercih edilmekle birlikte kahverengi ve lacivert de tercih edilebilir. Bu sebeple kalem ve rimelimizin rengini isteğe bağlı olarak bu renklerde değiştirebiliriz.

Buğulu göz makyajımıza başlarken öncelikle göz kapağımıza yağsız bir far bazı sürerek makyajımızın gün içerisinde göz kapaklarımızda toplanmasını ve bozulmasını önlemiş oluruz. Seçtiğimiz göz kalemimizi kalın bir şekilde üst göz kapağımızda kirpiklerimizin kökünden göz kapağımızın başlangıcından bitişine kadar mükemmel olmasına gerek kalmadan kalın bir çizgi halinde çekiyoruz. Buğulu göz makyajı yapımında en önemli işlem sünger yardımı ile göz kapağımıza çektiğimiz kalemi uçlardan dışa doğru hafifçe dağıtabilmemizdir.

Bu işlem sırasında renk geçişinin kalemi çektiğimiz kısımdan göz kapağımıza doğru koyu renkten açık renge doğru olmasına özen göstermeliyiz. Çünkü gizemli bakışların sırrı tam da bu noktada ortada çıkıyor. Diğer aşamada ise alt göz kapağımızdaki kirpiklerimizin altı kısmına siyah göz kalemini üst göz kapağımıza nispeten daha ince bir şekilde sürdükten sonra sünger yardımı ile dağıtıyoruz. Göz kapaklarımızla işimiz bittikten sonra eğer iri gözlere sahipseniz gözlerinizin içine de göz kaleminiz ile bir çizgi çekin.

Gözleriniz küçük ise denemeyin çünkü bu işlem gözlerinizi olduğundan daha da küçük gösterecektir. Son aşamada ise isteğe göre kirpiklerinizi kıvırıcı ile kıvırdıktan sonra alt ve üst kirpiklerimize hacim verici bir rimel uyguladıktan sonra daha da dolgun olmasını istiyorsanız bir dakika sonra tekrar rimel uygulayarak makyajımızı bitirebiliriz.
Bu işlemler sonucunda pratik buğulu göz makyajımızı tamamlamış oluyoruz, güle güle kullanın :))

soru-sor


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir